Máte iPhone? Je možné, že s ním už na koncerte nič neodfotíte

Tak tu už končia všetky žarty. Apple vážne uvažujú o tom, že buď radikálne obmedzia filmovanie a fotenie na iPhone počas koncertov, alebo ho jednoducho úplne zakážu. A dôvod? Na ten sa hneď pozrieme.

 

Je to vraj pre čoraz častejšie sťažnosti hudobníkov a fanúšikov na kazenie zážitku z koncertu. Podľa všetkého je najväčším problémom fakt množstva rúk so smartphonmi, ktoré sú už dnes nevyhnutnou súčasťou každého koncertu, ale nielen koncertov. Napokon, každý si chce uchovať aké-také spomienky na mnohé okamihy v živote.

 

Ďalšou príčinou je live streaming priamo z koncertov či festivalov, ktorý je stále populárnejší. Ľudia totiž radšej a radšej dostávajú do atmosféry aj kamarátov, čo s nimi práve nemohli prísť na danú udalosť aspoň takýmto spôsobom, a teda že natáčajú online a kamarát sa rovno pozerá.

 

Apple ale plánuje také niečo rázne zaraziť v prípade koncertov aj festivalov. Čo okrem spomenutých dôvodov ich k tomu doviedlo, nevedno. Nápad ale je, už treba počkať, či príde i desivá realizácia.

 

A ako bude (ak bude) nová technológia fungovať? Jednoducho. Hudobníci dostanú zariadenie vysielajúce infračervený signál z pódia do davu. Ten detekuje iPhone a následne buď úplne zakáže natáčanie a fotenie z neho, alebo zábery opatrí vodoznakom. Zároveň signál môže užívateľovi zariadenia v niektorých prípadoch ukázať informácie o kapele pred ním, zobraziť reklamy o nej a podobne.

 

Takže aj takáto nepekná môže byť budúcnosť majiteľov týchto nie zrovna lacných mobilov, pokiaľ Apple naozaj pristúpi k používaniu zmieneného patentu. Čo si o tomto myslíte vy? Je to fér? Súhlasite s takým krokom alebo nie?


Použité zdroje:
rockfeed.net
Foto: rockfeed.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *