Máte chuť na Billy Talent?

Tak si ju rozhodne nemusíte nechať zájsť, pretože si chúťky na týchto Kanaďanov môžete ísť ukojiť v júli do Trenčína. Práve tam v Piano Clube BILLY TALENT vystúpia 31. júla.

 

Najskôr začínali v kanadskom undergrounde, neskôr robili predskokanov kapelám ako Green Day či My Chemical Romance. No pred príchodom rokov slávy už stihli fungovať viac ako jednu dekádu. Až do roku 2001 dokonca ani len neboli známi ako Billy Talent, ale ako Pezz. Za prvých trinásť rokov existencie kapela predala viac ako milión albumov v Kanade a ešte o ďalšie dva viac po celom svete. Mainstreamový úspech začali žať po podpísaní zmulvy s Warner Music Canada, čo im neskôr v roku 2006 prinieslo tri multiplatinové platne za album Billy Talent II na domácej pôde. Od tohto bodu je už však skupina niekde úplne inde a stále má množstvo priaznivcov po celom svete.

 

Celkovo majú Billy Talent na konte päť albumov pod súčasným názvom plus ešte jeden ešte pod značkou Pezz. Zatiaľ posledný z nich vyšiel minulý rok s názvom Afraid Of Heights, ktorý v súčasnosti prezentujú na koncertoch. Čo, či skôr kto však momentálne s nimi na jeho predstavení chýba, je bubeník Aaron Solowoniuk, ktorý pre neutíchajúce zdravotné problémy radšej na čas ustúpil do úzadia, a tak na momentálnej šnúre, ale aj najčerstvejšej nahrávke za bicími možno počuť Jordana Hastingsa z Alexisonfire.

 

Predstaviť nový album sa vrátia aj na Slovensko, hoci nie na svoje pôvodné miesto činu. Lístky na akciu sú už v predaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *