Mastodon majú hlavu v smútku kvôli nízkym príjmom

Kvôli pandémii hudobníci z MASTODONU nepracovali celý rok. Stále čakajú, kedy sa konečne skončí karanténa a opatrenia. Keď má problémy kvôli súčasnej situácii táto kapela, ako to musia znášať tie ostatné?

Gitarista Bill Kelliher nedávno priznal pred novinármi, že kvôli nedostatku vystúpení zostali členovia MASTODON nezamestnaní.  „Nemôžem sa venovať Mastodonu po zvyšok svojho života a zistil som to veľmi skoro. Je to akoby sa to zastavilo na jednom bode, kedy sa bude niečo diať. Dúfam, že to môžeme robiť najdlhšie ako to len dokážeme, ale momentálne som nepracoval už viac ako rok. Nemám žiadny príjem. Pravdou je, že aj preto, že ani ľudia nekupujú hudbu. Máme malé príjmy. Je to nič. Z toho mála, čo zarobíme, musíme zaplatiť dane ako každý z nás.“

Kelliher ďalej uviedol, že nepredávajú ani nahrávky a ani nemôžu koncertovať. Najviac zisku mali zo živých vystúpení po celom svete. „Nemôžeme nič z toho robiť práve teraz a neviem, či niekedy budeme vôbec môcť,“ pokračuje pesimisticky.  

49-ročný gitarista uviedol, že keď je vo veľkých problémoch organizácia Live Nation, ktorá prakticky zastrešuje koncerty a akcie po celom svete, obrovské množstvo ľudí je bez živobytia.

MASTODON však nie sú úplne v nečinnosti. Vypustili do sveta novú pesničku Rufus Lives, ktorá bude na soundtracku Bill & Ted Face the Music. Kapela taktiež zverejnila, že práve prebiehajú posledné práce na novom albume.


Použité zdroje:
https://metalinjection.net/its-just-business/mastodon-guitarist-reveals-theyre-all-collecting-unemployment-because-of-the-pandemic

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *