Master’s Hammer budú vo februári krstiť nový album

Obrovský návrat legendy. Tak by sa dal označiť vlaňajší pódiový comeback kultového zoskupenia MASTER’S HAMMER, ktoré svojho času ovplyvňovalo blackmetalovú scénu aj v Nórsku a ich albumy boli označované ako prvé počiny vlny nórskeho black metalu.

 

Tvorivý návrat tejto legendy prišiel o čosi skôr než ten pódiový, a to v roku 2009. No aj napriek tomu, že ich doposiaľ posledný album Formulæ vyšiel len pred dvoma rokmi, jeho nasledovník na seba nenechal dlho čakať. Master’s Hammer svoj návrat skutočne poňali vo veľkom štýle a po vlaňajších remastrovaných vydaniach kultových albumov Ritual (1991) a Jilemnický okultista (1992) prichádza kapela už na začiatku roku 2018 s albumovou novinkou. Nová doska dostala názov Fascinátor a kapela už má naplánovaný aj jej krst.

 

Po vypredanom koncerte v pražskom klube Roxy, ktorého sa zúčastnil aj Adam Nergal Darski, ktorý si s kapelou na pódiu zainterpretoval skladbu Jáma pekel, prichádza na rad ďalšia skvelá šou. Tá spomínaná sa konala pri príležitosti tridsiateho výročia existencie kapely a zároveň to bolo prvé živé vystúpenie kapely po dvadsiatich piatich rokoch. Tento raz bude šou spojená s krstom novej dosky. Kapelu príde na túto akciu podporiť aj formácia INFERNO, ktorá je taktiež u našich českých susedov známa svojou údernou blackmetalovou muzikou.

 

Ak vás ani toto všetko stále nepresvedčilo, treba spomenúť aj to, že na koncerte, ktorý sa odohrá 10. februára v ostravskom Brick House, zaznejú naživo rovno štyri nové skladby z novinky a po koncerte je naplánovaná afterparty s členmi kapely Master’s Hammer. A to by ste si už naozaj nemali nechať ujsť. Vstupenky sú v predpredaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *