MassRiot si uctili slovenských vojakov!

Slovenská rocková kapela MassRiot na čele so spevákom Robom Šimkom v týchto dňoch predstavuje verejnosti svoj ďalší nový videoklip k skladbe Sám.

Klip má vyjadriť jedno veľké „nezabúdame“ – ako odkaz všetkým slovenským vojakom a ich rodinám za službu, ktorú našej vlasti poskytujú.

„Veľa z nás si to neuvedomuje, ale každý deň je niekoľko slovenských vojakov nasadených v nebezpečných misiách, kde pomáhajú nielen armáde, ale aj civilistom. Od vzniku SR sa na misiách zúčastnilo 17 150 vojakov a bohužiaľ, 57 príslušníkov OS SR počas nasadenia zahynulo,“ uviedol okolnosti vzniku piesne líder kapely Robo Šimko.

Ako podklad piesne slúžil aj fakt, že vnímame tento svet a zlo okolo nás, nevraživosť ľudí, ktorí sú ochotní zabíjať pod zámienkou viery a vyššieho dobra. Šimko dodáva, že pieseň s podobnou tematikou chcel napísať už dlho, no tá správna múza neprichádzala. A potom to prišlo. „Pozrel som si dokument o misii našich vojakov v Afganistane. Neskôr som zaspal a snívala sa mi melódia tejto piesne. Spomenul som si na tých chlapov, čo umreli pri leteckom nešťastí na ceste domov, za svojimi rodinami. Celý čas mi chodilo po rozume, prečo tam museli ísť? Prečo sú ochotní zaplatiť životmi za hlúposť iných ľudí? A tak som prišiel na jednu dôležitú vec, že sú to ľudia s obrovským srdcom a odhodlaním, naozajstní hrdinovia, ktorí jednak chránia nás, náš národ pred zlom, aby sa nám tu žilo dobre a zároveň sa snažia urobiť z pekla miesto pre lepší život. A práve všetkým týmto ľuďom je táto pieseň venovaná,“ opisuje Šimko.

Klip „Sám“ si pozrite tu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *