Mark Tremonti mieri so svojou kapelou do Brna

Americký gitarista Mark Tremonti patrí už nejaké tie roky medzi absolútnu špičku na metalovej scéne. Túto pozíciu si behom dvoch desaťročí vydobyl nielen fungovaním v kapelách Alter Bridge a Creed, kde stál pri zrode najväčších hitov, ale i vďaka svojej vlastnej formácii TREMONTI, kde dokonca zastáva rolu aj za mikrofónom. Počas svojej kariéry predal viac než 40 miliónov nahrávok a nechýba mu ani prestížne ocenenia, medzi ktorými dominovuje Grammy.

 

Od vzniku kapely v roku 2012 on a jeho kolegovia Eric Friedman (gitara, basa) a Garrett Whitlock (bicie) nahrali celkom štyri albumy. Všetko odštartoval debut All I Was, ktorý sa na trhu objavil už v júli 2012. O tri roky na to nasledoval album Caukterize, ktorému sa veľmi dobre darilo v rade žánrových hitparád. Svoju silnú pozíciu Tremonti potvrdili v roku 2016 titulom Dust. Práve s týmto albumom sa prvýkrát predstavili naživo aj fanúšikom v Českej republike, ktorí ho prijali s veľkým nadšením.

 

V tomto roku Mark Tremonti vytvoril štvrtý štúdiový album s podmanivým konceptom, spoločne aj so sprievodným sci-fi románom. Ide o štúdiovú platňu A Dying Machine a taktiež aj prvý koncepčný album v jeho kariére, ktorý vyšiel 8. júna vo vydavateľstve Napalm Records. Skladby sú inšpirované príbehom, ktorý sa zrodil počas posledného turné Alter Bridge, odohrávajúcim sa na prelome budúceho storočia, kedy sa ľudia a imaginárne bytosti nazvané vessels (nádoby) pokúšajú o spoločnú existenciu. Román, ktorého autormi sú Mark Tremonti a John Shirley, má u fanúšikov veľký úspech a možno ho objednať na Tremontiho webe.

 

Kto sleduje Markovu kariéru, veľmi dobre vie, že energia jeho piesní je najlepšie citeľná najmä v ich živom podaní. Presvedčiť sa o tom budeme mať možnosť už 16. novembra, kedy sa Marka jeho skupina Tremonti predstavia v brnianskom klube KC Semilasso. Kapelu budú sprevádzať THE RAVEN AGE (UK, melodic metal) a DISCONECTED (Francúzsko, alternatívny metal).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *