Mark Fisher. Poznali ste ho?

Dnes sa musíme rozlúčiť s menej známou, ale veľmi dôležitou a šikovnou osobou hudobného priemyslu. Mark Fisher, ktorý navrhoval kulisy používané pri koncertoch nejednej rockovej hviezdy, dnes zomrel ako 66-ročný.

Fisher už dlhšiu dobu bojoval so zákernou chorobou, ktorá sa mu nakoniec stala osudnou. Zomrel však v pokoji, v spánku. Po jeho boku sa v tom čase nachádzala aj jeho manželka, ktorá ho podporovala a dodávala mu silu až do poslednej chvíle.

Jeho vášeň, odhodlanie a profesionálny prístup boli nákazlivé

Mark Fisher spolupracoval s veľkými hviezdami rockového a metalového neba. Medzi skupinami, pre ktoré navrhoval a staval kulisy, sa nachádzaju giganti ako AC/DC, Pink Floyd, U2, či Rolling Stones. Venoval sa však aj popovým interprétom, ako napríklad Madonna či Lady Gaga. Boli to však práve Rolling Stones, ktorí po jeho smrti vydali tlačovú správu, v ktorej spomínali na svojho obľúbeného „javiskového architekta“.

„Správa o smrti nášho drahého priateľa, Marka Fishera, nás veľmi zarmútila. Pozoruhodné kulisy, ktoré pre nás navrhol za posledné desaťročia hrali dôležitú rolu v úspechu našich koncertných túr. Jeho vášeň, odhodlanie a profesionálny prístup boli nákazlivé…,“ oznámili Rolling Stones. Ďalej v tlačovom oznámení spomínali na Markov suchý zmysel pre humor a na pekné chvíle, ktoré spolu zažili pri tvorbe scén pre ich koncerty.

Mark Fisher bol vo svojom odbore jednoznačne génius. Dokázal pre tieto rockové skupiny navrhnúť scény, ktoré umocňovali zážitok z počúvania skvelej hudby. Veľa sme o ňom nevedeli, no pri sledovaní koncertov sme si užívali scény, ktoré navrhol. Budeme na neho s vďakou a úctou spomínať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *