Mário Boa prináša folk a šansón v rockovom šate

Autor, spevák a hudobník MÁRIO BOA prichádza na slovenskú hudobnú scénu so svojím debutovým albumom Opitý koráb. Svoje autorské skladby ponúka v netradičnom rockovom prevedení. Pôvodne folkové a šansonové piesne si pod producenskú taktovku zobral basgitarista Martin Žiak. Do nahrávacieho štúdia pozval svojich osvedčených spoluhráčov, medzi ktorými bol klávesák Martin Šenc, bubeník Miro Hank a gitaristi Ľubo Duchovič a Martin Hupian. S Máriom Boa tak stvorili album Opitý koráb.

 

Autor ho charakterizuje ako dielo nezávislé od veľkých vydavateľstiev a tiež hlavného prúdu populárnej hudby. „Snaží sa osloviť akoby dospelého poslucháča, ktorý má rád poetické texty a kvalitnú hudbu,“ dodáva Boa.

 

Mário Boa dlhé roky žil a pôsobil v Prahe, kde sa venoval divadlu a rôznym hudobným projektom. S herečkou Sandrou Novákovou založil projekt Barování, s Ester Kočičkovou šansónový kabaret Falešná Kočička. Pre herca Vladimíra Marka zložil hudbu do jeho monodrámy Salome. Na pražských pódiách vystupoval s mnohými hudobníkmi ako napr. Vojta Dyk, Jakub Prachař, Tomáš Klus…

 

Mário Boa svoj debutový album Opitý koráb odpremiéruje a pokrstí na štyroch koncertoch:

  7.11.2016 o 20:00 hod. – Café Scherz, Bratislava

12.11.2016 o 20:30 hod. – Music A Café, Nitra

13.11.2016 o 20:00 hod. – Club Žiwel, Piešťany

18.11.2016 o 20:30 hod. – Music A Café, Trnava


Použité zdroje:
Nikoleta Kováčová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *