Marduk opäť uvidíme na Slovensku

Švédske blackmetalové komando MARDUK sa vracia na Slovensko. Nekompromisná blasfémia sa predstaví fanúšikom v bratislavskom klube Randal, kde si zahrá 18. apríla v rámci tretej časti turné k novému albumu.

 

Marduk, dnes už ikona svetovej blackmetalovej scény, rozsieva svoj rýchly nenávistný čierny kov už takmer 30 rokov. Popri celej plejáde úspešných kapiel zo susedného Nórska sa rýchlo stala vedúcim žánrovým artiklom Švédska. Partia okolo lídra, gitaristu Morgana sa do medzinárodného povedomia zapísala takými zásadnými doskami ako Nightwing z roku 1998, Panzer Division Marduk z roku 1999 či Plague Angel vydaný v 2004.

 

Ich najnovší, štrnásty album Viktoria z minulého roku stavia na špinavosti, punkovej dravosti a pritom ponúka silný blackový materiál. Marduk radi provokujú, a tak opäť nechýbajú témy z 2. svetovej vojny popretkávané povinnou dávkou blasfémie. Svoju aktuálnu tvár nám táto legenda príde predstaviť v rámci turné Viktoria Europa Part 3.

 

Prvou potvrdenou predkapelou sú žánrovo spriaznení krajania menom VALKYRJA. Rodáci zo Stockholmu predstavia svoj nový album Throne Ablaze, ktorý im taktiež vyšiel v roku 2018. Čaká nás švédska škola riffov a melodiky s temnou atmosférou, typicky extrémnym vokálom či textami plnými nihilizmu a mizantropie.

 

Druhý support prináša mierne prekvapenie. Nemci ATTIC sa navzdory svojmu imidžu, mystickému vizuálu a okultným témam prezentujú oldschoolovým heavy metalom, ktorý poteší napríklad fanúšikov King Diamond. A ich zatiaľ posledný album Sanctimonious vás určite neurazí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *