Marco Mendoza hlási návrat na Slovensko

Po septembri 2015, kedy sa maximálne vyťažený basgitarista MARCO MENDOZA so skupinou predstavil v Nitre a Trnave, ale hlavne po jeho energickej, divej a nespútanej tohtoročnej februárovej šou vo Vrútkach, sa nám nemohlo pritrafiť nič lepšie, ako ďalšie zastávky na jeho aktuálnom turné Viva La Rock Tour 2018. Teda mohlo, ale to už by musel prísť s aktuálne domovskou kapelou The Dead Daisies, ale snáď sa dočkáme aj toho…

 

Sólové turné prerušil kvôli nahrávaniu albumu a následnému turné s The Dead Daisies a hneď, ako skončí jeho európska časť, pokračuje sólo. Kde a kedy teda Marca môžete doslova zažiť? Už o necelý mesiac, 13. mája, v Blue Note v Novom Meste nad Váhom a o deň neskôr, 14. mája, v Rock Café v Bratislave.

  

Marco, ktorý okrem spomínaných The Dead Daisies hrával napríklad aj vo Whitesnake, Thin Lizzy, Black Star Riders, Blue Murder, ale hral aj na Coverdaleovom sólovom albume Into The Light, spolupracoval s Tedom Nugentom, Johnom Sykesom, Billom Wardom (Black Sabbath), Dolores O’Riordan (Cranberries) (jej predčasná smrť ho veľmi ranila) a ďalšími. O Marcovej všestrannosti svedčí aj jeho pôsobenie v jazzovom triu, v ktorom s ním hrávajú Joey Heredya (bicie) a Renato Neto (klávesy). Spolu vydali jednu živú nahrávku Live In L.A..

 

Zaujímavosťou v Marcovom profesijnom životopise je kapela WAMI (Doogie White, Vinny Appice, Marco Mendoza, Iggy Gwadera). V nej sú už letmým pohľadom jasné prvé tri mená, ale kto je Gwadera? Je to mladý poľský chalan, ktorého do superskupiny dotiahol Marco. Ten si ho všimol ako štrnásťročného, keď Gwadera so svojou kapelou predskakovali pred koncertom Thin Lizzy v Poľsku. WAMI vydali album Kill The King (2014). Štyri dni po Marcovom koncerte v Blue Note sa v tom istom podniku uskutoční koncert jeho kolegu z WAMI Vinnyho Appicea (v Rock Café hral pre zmenu v januári).

  

Okrem aktuálnej, na turné podporovanej novinky Viva La Rock, ktorá vyšla v januári tohto roka, má Marco v sólovej diskografii ešte dva albumy Live For Tomorrow (2007) a Casa Mendoza (2010). Spolu s Marcom cestujú a hrajú mladí Angličania Michael McCrystal (Tygers Of Pan Tang) – gitara a Kyle Hughes (Bumblefoot) – bicie.

 

Do pozornosti dávame aj rakúsku predkapelu BLACK CAGE. Pri Marcovom čuchu na predskokanov a po zhliadnutí videí a fotografií (hlavne speváčky Kati Cher) sa máme na čo tešiť.

 

Vstupenky na oba koncerty zoženiete v predpredaji. Po zakúpení do Blue Note nutnosť rezervácie stola na telefónnom čísle 0902 608 912 alebo mailom na info@bluenote.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *