Making Noise, Living Fast – veľká vec od HellgardeN

10. apríla 2020 bol veľmi špeciálnym dátumom pre jednu z najväčších nádejí národného a svetového metalu posledných rokov. Hovoríme o vydaní prvého albumu „Making Noise, Living Fast“ skupiny HellgardeN, ktorá vyniká nielen v Thrash / Heavy / Groove Metale, ale tieto štýly povyšuje na brutálnu úroveň adrenalínu a čistej energie.

Zostava skupiny z Brazílie je Diego Pascusi – vokály, Caick Gabriel – gitara, Guilherme Biondo – basová gitara a Matheus Barreiros – bicie.

Album „Making Noise, Living Fast“ bol nahrávaný napriamo v štúdiách ForestLab v Petropolise v Rio de Janeiro, pričom skupina naliala všetku svoju energiu do každej skladby albumu a skutočne si zahrala každý nástroj, každý detail a každú časť piesne bez úprav alebo použitia samplov. Veľkým prispením k výslednému zvuku bol producent Lisciela Franca s Robertom Carvalhom ako technikom nahrávania a človekom pre finalizáciu albumu. Američan Alan Douches známy pre zvládnutie ikonických albumov (Motorhead, Sepultura a ďalších) zanechal svoj rukopis alebo, ak chcete, ochrannú známku v masteringu.

 

„Spolupráca s producentom Liscielom Francom bola neuveriteľná skúsenosť. Je určite jedným z najlepších v Brazílii, vždy sme obdivovali jeho prácu a mali sme možnosť zostať v štúdiu na 15 dní nahrávania na pásku a žiť hudbou 24 hodín denne. Iste, toto spojenie a odhodlanie priniesli do tejto práce niečo jedinečné. Vďaka tomu je tento album veľkým krokom v našej kariére,“ hovoria členovia skupiny.

„HellgardeN valia do vás stuchnutú zmes thrash, groove a vysokooktánového metalového šialenstva s pokrútenými sólami a prepálenými dávkami hlasového prejavu. Vďaka Making Noise, Living Fast posúvajú hranice vkusu a brutality pomocou tak prirodzených agresívnych riffov, doťuknutých búrlivými rytmickými útokmi, ktoré sa po doplnení melodickými drobnosťami natrvalo usadia vo vašej hlave,“ napísali o skupine v Brutal Records Us.

Making Noise, Living Fast - veľká vec od HellgardeN

Making Noise, Living Fast

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *