Maďarské heavymetalové trio Apey & The Pea vystúpi v Bratislave

Kapela APEY & THE PEA vznikla v roku 2009 v Budapešti a tvorí ju trio muzikantov, ktorí sa spojili po rozpade kapely Remembering The Steel – tribute zoskupenia venovanému legendárnej skupine Pantera. Počas intenzívnych pár rokov spoločného hrania si vycibrili svoje extrémne koncerty takmer do dokonalosti, a to všetko s jasným cieľom – odovzdať publiku čo najintenzívnejší zážitok z ich koncertu. Do Bratislavy prídu zahrať po prvýkrát už 4. mája do klubu Randal. Podujatie organizuje vydavateľstvo go2stage v spolupráci s projektom podpory koncertov zahraničných interpretov na Slovensku WELCOME!.

 

Apey & The Pea sú mimoriadne obľúbení u maďarského publika a takmer všetky ich koncerty sú vypredané. Vplyvy kapiel ako Pantera, Crowbar či klasickej doom/thrash a grunge scény sľubujú perfektnú kombináciu, ktorú si fanúšikovia heavy metalovej scény naplno užijú.  Svoje prvé EP The Day Ends vydala kapela v roku 2011, v roku 2013 vydali prvý album Devil’s Nectar a vyhrali cenu za najlepší album v súťaži Hungarian Heavy Metal Awards. Druhý album vyšiel v roku 2014 pod názvom Hellish. Počas posledných dvoch rokov kapela Apey & The Pea koncertovala v mnohých kluboch v rôznych európskych štátoch, hrala na takmer každom väčšom maďarskom festivale, ako support vystupovala v Londýne pred kapelou Weedeater. V roku 2016 odohrali Apey & The Pea svoje prvé samostatné turné v Maďarsku a pustili sa do prác na novom albume HEX.

Predskokanom na ich bratislavskom koncerte bude bratislavská kapela ME AGAINST ALL a trenčianske zoskupenie FISHFACE – víťazi súťaže Rocková Maturita 2016.  

 

WELCOME! je podporný projekt koncertnej služby Tootoot, ktorý ponúka zahraničným kapelám a promotérom PR podporu a priestor na prezentáciu. Cieľom je pomôcť zahraničným indie kapelám, interpretom a promotérom s propagáciou ich tvorby a koncertu slovenskému publiku. WELCOME! chce pomôcť rozprúdiť život na slovenskej hudobnej klubovej scéne, priniesť viac hudobných poslucháčov do klubov a motivovať tak zahraničné kapely zaradiť Slovensko na mapu svojich turné.  


Použité zdroje:
Daniela Grečnerová 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *