Lynyrd Skynyrd ohlasujú rozlúčkové turné

Čo sa to deje? Bude rok 2018 tým časom, kedy rocku v starej forme zazvoní umieračik? Už minulý rok mnohí hlásili koniec a rozlúčkové turné, medzi inými napríklad Manowar či Aerosmith, a tento sa k nim hneď začiatkom pridali Slayer. Ale pokračuje to ďalej. Najnovšiu poslednú jazdu hlásia aj LYNYRD SKYNYRD.

 

,,Po všetkých tých rokoch je ťažké predstaviť si, že kapela, ktorú sme kedysi založili v Jacksonville s Ronniem Van Zantom a Allenom Collinsom, znie už tak dlho a toľkým generáciám fanúšikov. Som si istý, že sa dívajú zhora užasnutí tým, že naša hudba zasiahla také masy,“ vyjadril sa Gary Rossington, gitarista zostavy.

 

Spevák Johnny Van Zant dodal: ,,Dostali sme požehnanie týmito skvelými skladbami a odkazmi, ktoré sprostredkúvajú fanúšikom. Bolo skutočnou cťou pokúsiť sa o kráčanie v bratových šľapajách posledných 31 rokov prostredníctvom udržiavania nažive jeho hudby a ducha.“

 

Táto klasická rocková kapela patrí medzi ikony, ktoré sú zapísané v knihe histórie nášho hudobného žánru veľkými písmenami. Veď predsa, kto by nepoznal napríkald ich Sweet Home Alabama

Skupina vznikla v roku 1964 v zložení Ronnie Van Zant (spev), Allen Collins (gitara), Gary Rossington (gitara), Bob Burns (bicie) a Larry Junstrom (basgitara). Z tejto zostavy však v súčastnosti zostali iba poslední dvaja žijúci členovia, a to Gary Rossington, ktorý naďalej aktívne hrá v kapele, ale má vážne zdravotné problémy, a Larry Junstrom.

 

Pri príležitosti konca Lynyrd Skynyrd vydajú novú skladbu The Last Of The Street Survivors. Zatiaľ však o nej nie sú známe žiadne bližšie detaily.

 

Turné The Last Of The Street Survivors Farewell Tour, teda Poslední z uličných preživších, započnú 4. mája tohto roka na Floride. Zatiaľ sú vyhodené iba dátumy na časť v Severnej Amerike, ale snáď nakoniec zavítajú rozlúčiť sa aj s európskymi fanúšikmi. Spoločnosť na pódiu im bude robiť niekoľko rôznych interpretov vrátane Kida Rocka či Bad Company.


Použité zdroje:
Foto: ulitmateclassicrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *