Lunokhod zaujal americké vydavateľstvo

„Kapela sa pohybuje na hrane hardcoreu, metalu a melodického ťažkého alternatívneho rocku, ich debut je ako čerstvý melón počas horúceho prímorského dňa a zároveň agresívny, ako má byť správny hardcore. Seriózne zmysluplné texty, ktoré vás prinútia rozmýšľať.“ Tak definuje kapelu LUNOKHOD americké vydavateľstvo Sliptrick Records. Áno, košické hardcoreové trio s ním podpísalo zmluvu a svoj debutový album Watch Out … Season Of Discontent tak ponúknu fanúšikom doma aj v zahraničí.

 

„Album sme si najprv pokusne vydali sami doma v obmedzenom náklade, ktorý sa veľmi rýchlo rozpredal. Tak sme ho rozposlali rôznym vydavateľstvám vo svete. A z tých mnohých sa nám ozvali dve – toto a ešte jedno, ktorého podmienky sa nám ale nepáčili. Sliptrick Records nám ponúkol seriózne podmienky, dobre sa nám s nimi komunikovalo, vedeli sme, že to bude fajn,“ hovorí gitarista Peter Malinovský. „V prvej etape vyjde v štátoch Európskej únie, Škandinávii, USA a Kanade. Keď to pôjde dobre, tak sa v druhej etape môže pridať aj Austrália, Nový Zéland, Japonsko a Južná Amerika,“ pokračuje Peter.

 

„Sliptrick Records má sídlo v Indiane v USA a operatívu pre Európu v Taliansku, Švédsku, Litve a Japonsku. Je to menšie vydavateľstvo, existuje už takmer 10 rokov. Zaoberá sa vyhľadávaním kapiel, z ktorých by neskôr niečo mohlo byť a pracuje s nimi,“ predstavil gitarista firmu, ktorá sa postará o promo, fyzickú a digitálnu distribúciu Lunokhodu a všetky ďalšie kroky, ktoré by mu mohli otvoriť dvere do sveta. A ďalej dodáva: „Tešíme sa, že po troch rokoch existencie a po dvoch EP môžeme povedať, že naše prvé CD vyjde aj v zahraničí. Je to zadosťučinenie, pretože už na začiatku nám bolo jasné, že chceme robiť veci úplne ináč ako ostatní. V tom vidíme zmysel kapely Lunokhod, zmysel hudby a umenia ako takého. Skromne sa snažiť o originalitu,“ vysvetľuje Peťo. „A keď sa to páči čo i len piatim ďalším ľuďom, sme šťastní. Naši fans nie sú možno najpočetnejší, ale sú najlepší, pretože sú hardcore a nedajú na nás dopustiť – vďaka nim sa snažíme a každý náš mini úspech je vlastne ich úspechom, sme jedna virtuálna rodina. Zázrak nečakáme, čakáme tvrdú prácu.“

 

Okrem úspechu s albumom čaká kapelu aj ďalší dôležitý medzník v kariére, a tým je predskakovanie kapele Megadeth 16. júla v Prešove. Potom bude ďalej koncertovať, prvýkrát navštívi Čechy a Maďarsko a cestou domov sa Lunokhod zastaví aj na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *