Lucifer: Závan starých časov zo súčasnosti

Táto zaujímavá kapela písala svoj zrod v roku 2014 v Berlíne. Frontwoman Johanna Sadonis Platow zostáva doposiaľ jedinou pôvodnou členkou v kapele.
Len pripomenieme, že pod pekelným názvom Lucifer sa skrýva aj britský rockový projekt sformovaný v 70tych rokoch.  

Medzi vplyvy kapely Lucifer pod taktovkou Johanny Sadonis Platow patria staré klasiky ako Black Sabbath, Deep Purple, Blue Öyster Cult alebo Steppenwolf. Vidieť to na ich prejave a prezentácii. K závanu starých (dobrých) časov sa v poslednom období vracia čoraz viac interpretov. Ľudia si radi pozrú niečo zo súčasnosti, ktoré zároveň zostalo uväznené v dobách minulých.

Johanna Sadonis Platow používa vo svojej kapele Lucifer okultné predstavy poprepletané s osobnými príbehmi. Napríklad pieseň Anubis je odkaz na rovnomenného egyptského boha, ale tiež znamená metaforu pre reálnu osobu z jej života. „Hudba je veľmi zaťažená spiritualitou a mágiou. Je to ústredná téma hudby, či je to v textoch, alebo ako prezentujem to ostatné v kapele,“ dodáva.

Taktiež sa líderka nechala počuť, že prvý album Lucifer I bol viac určený pre špecifické menšie publikum a ďalšie chcela spraviť tak, aby oslovili práve viac ľudí. K tejto premene prispelo aj to, že po prvom albume sa spoznala so svojim budúcim manželom Nickeom Anderssonom Platowom, ktorý sa zároveň stal aj bubeníkom kapely Lucifer. Nuž, niekedy partnerská iskra dokáže nažhaviť aj tóny v kapele.

Album Lucifer III predstavili netradične na cintoríne Friedrichswerderscher Friedhof II. Johanna priznala, že už počas tínedžerských časov sa túlala týmto miestom a inšpirovala sa ním pri písaní textov.

To, ako sa bude tejto pomerne mladej kapele dariť ďalej, ukáže čas. Isté však je, že Lucifer pracuje už na ďalšom albume. Zatiaľ posledný album Lucifer III vyšiel pred pár mesiacmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *