Loud Farm Fest II – deň druhý

Po krátkej noci sme zrazu mali druhý deň festivalu, 28. júla. Čakalo nás viac kapiel ako deň predtým, okrem vypadnutých Hypnotic a Serabulho sme sa dočkali vystúpenia jedenástich kapiel. Potešilo ma, že prvá kapela začala hrať až o jedenej poobede. Takže pre tých, čo zatúžili po krátkom výlete po okolí alebo ich povinnosti vyhnali až na Moravu, to bolo úplne ideálne. Asi nikoho, kto vstal pred obedom, nepotešilo, že občerstvenie otvárali až o dvanástej, takže na nejaké raňajky alebo pivo na vyrovnanie ste mohli zabudnúť.

 

Prvými kapelami boli MORHORR a GUZZLE BOOZE, tých ste spoznali podľa toho, že im bubnovala Laa Laa z Teletubbies. Prvá kapelu, ktorú som videl, boli bratislavskí ABORT TO BE BORN. Hrajú zaujímavý druh death metalu doplnený o všetky možné vsuvky, v každom prípade to má šťavu a na pódiu vidno, že do toho idú naplno, takže aj pod pódiom to bolo prvýkrát živšie.

 

Keďže bol už druhý deň a u viacerých sa vyskytla únava, nasledovala u kapiel INCALM a NEUROTIC MACHINERY prázdnota pod pódiom, všetci ich sledovali v úspornom režime iba z lavičiek popri dopĺňaní paliva.

 

Oživenie nastalo až s kapelou ABORTION, nitrianskou grindovou legendou. Popri ultrakrátkych skladbách najviac pobavili ich vtipné príhovory. Boli úplným uvolnením atmosféry a zároveň predzvesťou toho, kam sa bude uberať celý večer. Pod pódiom sa začali behať prvé kolečká. Prosto v ovzduší už visela tá časovaná bomba, ktorá ešte len mala vybuchnúť.

 

Počas prestávky dorazili CYTOTOXIN, ktorí si krátili čas, kým sa im nachystá vegie jedlo priamo od šefkuchárov Mesa a Marie, hraním futbalu. Potom sa odpálila prvá nálož večera CHORDOTOMY. Počas ich ukvíkanej-ukrochkanej šou sa pod pódiom nahrnuli jednorožec, ozbrojenci s vodnými pištoľkami aj prekvapenie dňa – prasa v boratkách. Pod pódiom to riadne vrelo, v podatete väčšinu času tam bol circle pit. Na záver kapela zavelila, aby si všetci vyliezli na pódium. Našťastie, obavy zo zrútenia boli zbytočné, a tak prebiehalo ďaľšie besnenie, kde všetci behali do kolečka. Prasa, ktoré si medzičasom vyliezlo na bedne, kto chcel, cápal po holom zadku. O bonus sa postaral jeden z civilov, ktorý dal jednu skladbu namiesto vokalistu na parádu.

 

Na chvíľu sme ešte potemneli s kapelou INFERNAL TENEBRA. Naprik tomu, že výkon týchto Chorvátov bol naozaj výborný, museli sa riadne namakať, aby zaujali fanúšikov a aby aspoň niekto prišiel pod pódium. Priznám sa, že bez ohľadu na výkon, medzi Chordotmi a Cytotoxinom pôsobili mierne rušivo. Škoda, že neboli zaradení v inom hracom čase.

 

Medzitým sa zotmelo a pod pódium prišli Teletubbies, ale len žltý, červený a zelený. Pod pódiom sa kde-tu zrazu zjavil sud a na ňom Grimmo, líder kapely, v plynovej maske a s dymovnicou pod pazuchou vyvolal za prvých tónov kapely, taktiež v plynových maskách, prvý circle pit. Priznám sa, že v tom momente tam bolo úplne nedýchatelný smrad až na zvracanie. To však nebránilo tomu, aby pod pódiom vznikol úplný chaos, aj keď do istej miery organizovaný kapelou. Vokalista dával fanúšikom pokyny na rýchle a pomalé kladivá a na circle pit si špeciálne doniesol značku kruhového objazdu. Tej sa neskôr zmocnila Laa Laa, ktorá sa vyštverala na pódium. Na sud sa zatial vyštveralo prasa z dymovnicou, do ktorej neúnavne bubnovalo. Na záver nechýbali príhovory typu: ,,Nezabudnite na Černobyľ!“, skok do publika samotným spevákom a na mojú žiadosť, či by som mohol urobiť spoločnú fotku fanúšikov a kapely, zaznel opäť povel: ,,Všetci na pódium!“ A ono prežilo.

 

Záver celého dňa, spolu s pribudnutým posledným fialovým teletubbie, prichádza s kapelami ATTACK OF RAGE, s ktorou ešte ostávame na rovnakej žánrovej úrovni, a potom sme potemneli so slovenskou deathmetalovou legendou DEPRESY. Obe kapely majú spoločného bubeníka Hoyasa, ktorý to odbubnoval úplne na jedničku. Rovnako tak by som ohodnotil výkon oboch posledných kapiel, žiaľ, už to bolo s vypätím všetkých síl. Predsa len akcia skončila okolo druhej v noci a nebyť týchto posledných dvoch silných mien asi by bolo pod pódiom viac pusto.

 

A to už bol záver festivalu. Na druhý deň nás čakalo už len balenie, rozoberanie a lúčenie sa so sľubmi, že vidíme sa o rok a tešíme sa na ďalší ročník Loud Farm Festu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *