Liveevil na turné po Európe

Česká formácia LIVEEVIL si pre svojich fanúšikov pripravila mimoriadne lákavú informáciu. Spolu s lotyšskými THE FACTOR sa vyberú na turné po celej Európe, v rámci ktorého sa predstavia aj na Slovensku, presnejšie 6. marca 2016 v priestoroch kultového rockového klubu Tartaros v Banskej Bystrici. Že kto sú Liveevil? Ide o partiu bláznov združených okolo frontmana Petra Staňka tvoriacu ešte bláznivejší mix všemožných (nielen) metalových subžánrov. V ich hudbe nájdete doom metal, gotiku aj industriál, a to všetko je okorenené poriadnou porciou elektroniky. Výsledkom takéhoto hudobného kuchtenia je muzika s chytľavými hymnickými refrénmi, niekedy až diskotékovými rytmami a hlbokým polo-spevom, polo-growlingom. Minimálne za ochutnanie to stojí. 

Liveevil momentálne pilne pracujú na štvrtom albume, z ktorého je aj horeuvedená skladba Devilation. Vyjde pod taktovkou vydavateľstva Metalgate a o produkciu sa nepostaral nikto iný, než slovutný Kärtsy Hatakka z fínskych eklektikov WALTARI.

 

Druhí z tandemu turné s podtitulom Powerplay tour 2016, rock/metalisti The Factor, vznikli v roku 2008. O štyri roky neskôr vydali debutový album Let Me Drink! a o ďalšie dva začali pracovať na jeho nástupcovi Powerplay (preto ten názov turné), ktorý má vyjsť v týchto dňoch.

 

Koncertné zastávky:

4.3. Plzeň – Buena Vista

5.3. Brno – M 13

6.3. Banská Bystrica – Tartaros

7.3. Poľsko (juh)

8.3. Poľsko (sever)

9.3. Kaunas – Litva

10.3. Daugavpils – Lotyšsko

11.3. Riga – Lotyšsko

12.3. Helsinki – Fínsko

13.3. Hyvinkää  Fínsko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *