Liturgia Batushky zaznie v Randali

Pamätáte si na svoje prvé septembrové dni počas školskej dochádzky? Bola to tá nedočkavosť, kedy budem opäť v škole? Alebo to bolo nepríjemné mravenčenie v bruchu? Našťastie, toto obdobie máme už mnohí za sebou. Ale vzdelávať sa treba celý život, a to platí, samozrejme, aj pre metalistov. Netreba zanedbávať ani duchovnú výchovu. A o to bude postarané tiež.

 

V nedeľu 9. septembra sa pripravte na špeciálne doučovanie iného pohľadu na náboženskú výchovu spojenú s omšou, ale nie tou, na ktorú chodíte ráno. Na túto si budete musieť počkať do večera. V bratislavskom chráme rockovej a metalovej hudby Randali vás vysvätí poľský konvent duchovných blackmetalových otcov BATUSHKA a v rámci ich svätej púte End Of Litourgiya European Pilgrimage zavítajú na naše územie už tretíkrát.

 

Liturgia o ôsmich Yekeniyach zaznela najskôr na Gothoome 2016 a následne putovali v januári nasledujúceho roku do Košíc. Tentokrát sa aj naše hlavné mesto dočká tohto nevšedného a originálneho vystúpenia v podaní poľských hudobníkov prezlečených za pravoslávnych, z pekla vyvrhnutých popov. Kto sa pod kutňami skrýva, doteraz nevedno. Čo sa však vie, je, že ich koncert stojí za to. Takže nachystajte si modlitebné knižky a  deviateho sa vidíme v Randali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *