Liptovský večer s Ressurected si neužilo veľa fanúšikov, napriek tomu to bol parádny koncert

Ako stráviť sobotu na Liptove? Ideálne je ísť niekam na turistiku a keď sa k tomu vyskytne príležitosť ísť večer na koncert, to sa už viac hádam zo dňa vyťažiť ani nedá. Ešte keď si k tomu zrátate, že cez týždeň vás čaká Chris Barnes so svojou legendárnou bandou Six Feet Under, tak si poviete, že malá rozcvička by určite nezaškodila. A keď máte v rámci nej v ponuke kapely PERVERSITY, RESSURECTED a SECTESY, tak to už naozaj nie je o čom. Presne takto vyzerala sobota 26. mája v mikulášskom klube Riders.

 

Prvý sa pred publikum postavili Sectesy. Dostali neľahkú úlohu rozkývať zatiaľ tých pár fanúšikov, čo sa nachádzali v klube. Kapela patrí k smrtiacemu kovu, ale dávajú prednosť skôr pomalším rytmom. Napriek tomu vyvolali príjemnú atmosféru a keďže mali k dispozícii viac priestoru pod pódiom, tak to využili a rozšírili si tak hraciu plochu.

Po nich nasledovali Ressurected, ostrieľaní do poslednej slabiky, brutal deathmetalisti z nemeckého Duisburgu. Ukázali presne, ako sa to má robiť. Bez ohľadu na veľkosť pódia a počet fanúšikov pod ním odohrali tak, ako keby stáli pred stovkami fanúšikov. Našťastie, už aj nejakí pribudli a niektorí sa pod pódiom aj celkom odviazali. Masívny growl dopĺňaný ich smrtiacimi ksichtami a riffmi gitaristu Thomasa Granzova, ktorý si síce vybral miesto v kúte, ale prehliadnuť ste ho rozhodne neprehliadli, v pozadí guľometná paľba bicích. Jednoducho 100% death metalu.

 

Kapele vyšiel v apríli minulého roku album Ressurected. Z neho sme mali možnosť počuť prvých 5 skladieb ich setu Hellcome, Bewareness Of Truth, Mutated Generation, The Overkill The Dwell, Human Killing Spree. Zvyšné skladby patrili k starším nahrávkam, napríklad Urge To Murder alebo Infecting The Cripts.

Po takom masakri si poviete, že už nič lepšie prísť nemôže. To by ste nemohli poznať Prešovčanov Perversity. Či zahrali lepšie alebo rovnako ako kapela pred nimi, je vecou polemiky a osobného názoru jednotlivých fanúšikov, v každom prípade to horšie určite nebolo. Rovnako sa tiež rozbesnilo pár fanúšikov a bola to miestami riadna mela. V marci kapele vyšiel album Idolatry,  z neho sme mohli počuť Necrobeast, Altar Of The Swine, Bloodletting Covenance, Ibex Cult Orgy a Aphotic Womb Of Abhorrence.

 

Všetky tri kapely zahrali výborne a v rámci možností klubu im naozaj nebolo čo vyčítať. Citeľné nedostatky by ste našli skôr pod pódiom, kde aj na mikulášske pomery bolo pomenej ludí a aj to väčšina len tak nemastne-neslane postávala. Naozaj baviacich sa bolo len pár. To sa aj kapelám musí ťažšie hrať, keď nemajú odozvu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *