Liptovský Mikuláš opäť zahalia čierne svetlá

Nie je tomu tak dávno, čo v Kolotočove, nachádzajúcom sa v malebnom Liptovskom Mikuláši, zakotvili kvôli vydarenej akcii východniari BLACK LIGHT spolu s Dánmi Impalers a šurianskymi Circular Saw. Na miesto činu sa vrátia 28. januára, ale tentokrát si so sebou do koncertnej trojky privezú úplne iné zostavy. Na akcii tentokrát bude mať zastúpenie okrem východného kúta Slovenska i západný, avšak nebude chýbať ani niečo z domácej liptovskej pôdy.

 

Začnime ale od pánov, ktorých sa podujatie bude týkať najviac. Black Light sú košické thrashovo-deathmetalové kvarteto. Skupina vznikla v septembri 2014 a na konte už majú jedno EP s rovnomenným názvom, ktoré vydali pred dvomi rokmi i debutový album s názvom Name Of The One, čo uzrel svetlo sveta minulý rok. A práve ten prídu predstaviť aj do Kolotočova v rámci práve prebiehajúceho turné.

Zo západného konca do Mikuláša príde robiť spoločnosť Košičanom bratislavská štvorica HYPNOTIC. Je to pomerne mladé zoskupenie, ktoré sa dalo dokopy len pred dvomi rokmi, ale už pracujú na prvom deme a nahrávajú ho vo vlastnej skúšobni.

 

Tretím článkom reťaze tejto akcie budú domáci FIERY WALTZ. Ich tvorba sa nesie v podobnom duchu ako v prípade dvoch vyššie zmienených kapiel. Minulý rok sa im podarilo vydať svoju prvú nahrávku Thorns, no zatiaľ ju nenájdete na CD, len v digitálnej verzii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *