Linkin Park usilovne pracujú na novom albume

Americkí rockeri sa hlásia s veľkými novinkami zo štúdia. V nasledujúcom liste od hlavnej ťažnej sily kapely Mike Shinoda opisuje nahrávací proces, nové metódy skladania a všetko nasvedčuje tomu, že sa dočkáme parádneho albumu: 

 

Ahoj všetci,

 

momentálne ťažko pracujeme na novej muzike. Všetkých 6 z nás je viac než nadšených z toho, ako sa album postupne vyvýja, a teší ma, že tieto novinky môžem zdieľať!

 

Ako obyčajne v počiatočných fázach, vôbec nevieme, kde piesne skončia. Počas písania neustále menia tvar a väčšinou napíšeme tony songov, ktoré tak nedávajú momentálne priestor na bodku za dokončením albumu.

 

Jedna vec, ktorá robí prácu na tomto albume unikátnou (zatiaľ), je samotný proces. Keď sme ako skupina začínali, pri skladaní songov sme sa zameriavali čisto na hudobnú zložku, bez vokálov až do konca procesu. Tie boli zvyčajne dosadené už do existujúcich akordov a štruktúry piesne, čo častokrát znamenalo, že niektoré nápady, ktorými sme boli skutočne nadšení, to nikdy „nikam nedotiahli“, pretože vhodné slová alebo vhodné melódie jednoducho neprišli, aj keď sa nám muzika páčila. Postupne sme začali začleňovať vokály v procese tvorby skôr, obyčajne vo forme „la la la“ vokálov a podobných somarín. Veľa z týchto diem sme vydali ako súčasť našich LPU (Linkin Park Underground, pozn. redaktora) albumov.

 

Tentokrát sme sa však rozhodli ísť ešte ďalej a písať viac „tradičnejšie“. Začíname s najzákladnejšími časťami skladieb – slová a vokálne melódie – a kompletne zhmotňujeme tieto nápady ešte predtým, ako začneme pracovať na hudbe. Znamená to, že sa zameriavame jedine na základy, na ktorých sú skladby postavené. Niektoré sú len klavír, klávesy alebo gitara a vokály. Koncept a text sú úvod a jadro. Dokonca sme pozvali do štúdia aj pár nových priateľov, aby prihodili nejaké nápady (o tom však nabudúce).

 

Zatiaľ sa tento nový prístup vypláca. Nové veci sú naozaj silné a príbehy s emočným obsahom cez to všetko vyčnievajú. Týmto štýlom budeme pokračovať až pokým nebudeme cítiť, že máme viac než dosť materiálu na začatie „zvukovej“ fázy.

 

Postoval som aj nejaké live videá zo štúdia na svojej facebookovej stránke, takže sa na ne určite pozrite. Posnažíme sa vás informovať o našom progrese. Bude to skvelý album a tešíme sa, ako vás zoberieme na cestu hneď potom, ako ho dokončíme.

Mike

LP

Linkin Park usilovne pracujú na novom albume

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *