Limitovaná edícia gitary Holy Diver

K 30-temu výročiu vydania albumu „Holy Diver“, ktorým debutovala americká heavy metalová zostava Dio v roku 1983, bola vydaná gitara v špeciálnej edícii.

Na gitare od firmy ASG je grafika z obalu tohto kultového albumu a uvedené sú aj roky 1983 a 2013.

Album „Holy Diver“ bol vydaný 25. mája 1983 a v roku 1989 sa stal platinovým. Na albume vyšli skladby ako „Don’t Talk To Strangers“, „Rainbow In The Dark“ alebo rovnomenná skladba „Holy Diver“. Producentom bol samotný Ronnie James Dio.

Firma Artist Series Guitar pri príležitosti tohto výročia vytvorila gitaru, ktorá má byť pripomienkou udalosti vydania albumu Holy Diver. A keďže ide o 30-te výročie, na trh sa dostalo len 30 kusov z tejto špeciálnej edície.

Výrobca trochu odkryl aj proces výroby takto vyzdobenej gitary. Využíva sa proces chemickej väzby, priehľadný lak, brúsenie na mokro, leštenie a samotné kreslenie. To robí gitaru odolnou proti mechanickému poškodeniu povrchu.

Dátum vydania tejto edície, 10. jún 2013, nie je náhodný. Ronnie James Dio by v tento deň oslávil svoje sedemdesiate prvé narodeniny. Ronnie zomrel 16. mája 2010, kedy prehral svoj boj s rakovinou.

Krátko po tejto smutnej udalosti sa album „Holy Diver“ opäť dostal do rebríčka Billboard a obsadil 149. miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *