Liam Gallagher ovládol britskú hitparádu

Spevák LIAM GALLAGHER, niekdajší frontman legendárnych Oasis, podľa očakávaní kraľuje britskému albumovému rebríčku. Jeho sólový debut As You Were je najpredávanejším titulom na ostrovoch.

 

Liam Gallagher je aktuálnym kráľom Anglicka. Počas prvého týždňa si jeho novinku zakúpilo v prepočte 103 tisíc poslucháčov, celých 91% z nich pritom malo záujem o fyzický nosič alebo si album stiahlo. As You Were je zároveň najstreamovanejšou doskou minulého týždňa. Gallagherova sólová prvotina je v tejto chvíli treťou najrýchlejšie sa predávajúcou nahrávkou roku 2017, lepšie na tom v prvom týždni boli len Ed Sheeran a Rag’n’Bone Man. Zaujímavosťou je určite aj fakt, že viac než 16 tisíc ľudí si titul kúpilo na vinyle, čo je nový britský týždenný rekord v predajoch za posledných dvadsať rokov.

 

Hoci je Gallagher na podobné umiestnenia zvyknutý – s Oasis si prvé miesto albumového rebríčka užil hneď s ôsmymi rôznymi doskami a dodnes s Be Here Now a predajom 696 tisíc kópií len behom troch dní drží rekord – ide iste o veľkú satisfakciu. Po rozpade domovskej kapely sa viac-menej trápil a jeho pokusy s projektom Beady Eye boli skôr rozpačité. Dnes sú však akékoľvek neúspechy zabudnuté, zlý chlapec z Manchesteru je späť a britské ostrovy mu ležia pri nohách.


Použité zdroje:
Foto: Warner Music

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *