Letné počúvanie pre rockerov: Odporúča VOLUME

Leto je okrem času horúčav, potu, vody a festivalov aj časom relaxu. U mnohých ľudí, ale najmä u rockerov, sa relax automaticky spája s hudbou. A čo je krajšie, ako objavovať stále novú kvalitnú muziku, ktorá pohladí nielen na uchu, ale aj na duši? Práve preto prichádzame s letným seriálom plným odporúčaní albumov, ktorým by ste počas týchto teplých mesiacov mali určite dať šancu. A nebudeme vám radiť my, ale kapely našej slovenskej scény svojimi vlastnými slovami.

 

Ako prvá sa úlohy poradcov zhostila trenčianska partia VOLUME. Chalani pre vás vybrali 5 albumov, každý člen jeden, a možno budete ich výberom prekvapení.

Santa Cruz – Screaming For Adrenaline

Majo: Je pre mňa naozaj ťažké zvoliť len jeden album. Nakoniec som ale vybral debut od chalanov Santa Cruz. Tento album ma veľmi oslovil skvelými gitarovými riffmi, výborným zvukom a celkovou kompozíciou každej skladby. Veľmi sa mi páči, ako sa im podarilo spojiť starú školu s modernými prvkami. Je to skrátka skvelý album.

Ice Nine Kils – Silver Scream

Kubo: Podľa mňa veľmi príjemné spojenie tvrdej metalcoreovej hudby, čistých chytľavých refrénov a textov s hororovým podtónom.

Robbie Williams – Swing Both Ways

Ľubo: Prečo? Pretože sa na ňom ukazuje všestrannosť hlasu Robbieho Williamsa. Koniec-koncov, swing mu nebol nikdy cudzí – vie doň vložiť svoju typickú dávku energie. Odporúčam na LP platni.

Sixx:A.M. – Modern Vintage

Maťo: Síce je to zvoľnenie hudobného štýlu kapely, ale tým, že je to nové, dáva to priestor širšiemu spektru ľudí a kapela sa tým viac prediera do mainstreamových médií.

Morčata na útěku – Di do prdele

Jano: Celkovo sa mi páči, ako si Morčatá vedia spraviť srandu z čohokoľvek. Taktiež je skvelé, ako dokážu spraviť skvelý cover aj z disco piesní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *