Let Us Prey: Ako sa popasovali s debutom v týchto časoch

Pandémia korona vírusu zasiahla veľmi výrazne aj hudobný priemysel. Kapely nie sú schopné mať turné a vydávanie albumov je tiež sťažené. A čo kapely, ktoré vydávajú svoj debut? To je dilema aj pre kapelu Let Us Prey. Tí predstavili album Virtues of the Vicious, ktorý má potenciál nájsť poslucháčov naprieč celým metalovým spektrom.  

Frontman Marc Lopes – pôsobí aj ako vokalista Ross The Boss – popisuje, ako sa Let Us Prey popasovali s neštandardnou situáciou. Vydať album počas pandémie a nemôcť ho propagovať na vystúpeniach je obrovskou výzvou. Vtedy dostáva život na internete ešte intenzívnejší ráz, aby ho kapela presadila.

Na albume Virtues of the Vicious nájdeme aj spolupráce s inými hudobníkmi. Všetko sú to Lopesovi priatelia zvučných mien kapiel Anthrax alebo Testament.

Let Us Prey: Ako sa popasovali s debutom v týchto časoch
Let Us Prey: Ako sa popasovali s debutom v týchto časoch

Artwork debutového albumu prišiel po prome EP The Saint Of The Killers. Umelec Gustavo Sazes urobil prácu na EP a Marc Lopes na albume Virtues of the Vicious sa ím nechal inšpirovať. Cover pochádza z fotografie, ktorý frontman Let Us Prey zvečnil v Nórsku.

Aké má Let Us Prey plány do konca tohto roka?
„Sme veľmi zaneprázdnení s robením videa pre túto nahrávku a pokračujeme na ďalšej, ktorá už je skoro celá zložená,“ uzatvára Marc Lopes.


Použité zdroje:
https://www.metalunderground.com/interviews/details.cfm?newsid=147870

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *