Les Discrets a ich návšteva v bratislavskej Fuge (fotogaléria)

Leto je väčšinou doménou veľkých festivalov a open-air akcií, avšak občas sa naskytne aj nejaká tá zaujímavá klubová udalosť. To je pozitívne najmä pre tých, ktorým nepasuje festivalová atmosféra a keď chcete vidieť obľúbenú kapelu v lete, klub je vítaná alternatíva. V sobotu 14. júla sa v bratislavskej Fuge predstavila trojica kapiel SHALLOV z našej krajiny, BESIDES z Poľska a LES DISCRETS z Francúzska.

 

Akcia začala s časovým sklzom viac ako hodinu. Počas tohto čakania sa však z pódia občas ozval úryvok nejakej piesne, kedže sa zvučili Les Discretes, čo bolo celkom príjemným rozptýlením. Ale aj tak väčšina osadenstva čakala na začiatok von na terase. 

 

Keď to zhrniem veľmi jednoducho, bola to vydarená akcia. Môžem vytknúť iba nepríjemne vysoko nastavené výšky počas vystúpenia prvých Shallov a posluch bol miestami doslova bolestivý. No a potom spomínaný časový sklz, ale ten sa často nedá ovplyvniť. Škoda len, že koncert sa kvôli tomu pretiahol do neskorých hodín a množstvo ľudí poodchádzalo predčasne.

 

Shallov odohrali III., IV., isolation/starvation, I. Besides na svojej prvej slovenskej návšteve zvoli setlist poskladaný z piesní Of Sorrow, Efflorescent, Fluttering, Linnet’s Flight, May I Take You HomeRemained.

 

Predpokladalo sa, že headliner večera Les Discretes prišiel najmä predstaviť nový album Prédateurs z minulého roka, no z neho odohral len dve piesne. Ostatné pochádzali z prvých dvoch albumov kapely Septembre et Ses Dernières Pensées (2010) a Ariettes oubliées… (2012).

 

Setlist: L’envol des corbeaux, L’échappée, Les feuilles de l’olivier, Le Reproche, Virée Nocturne, Le mouvement perpétuel, Chanson d’Automne, Après l’ombre, La Nuit Muette, La Traversée, Song For Mountains, Gas In Veins

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *