Lemmyho sólová doska vyjde in memoriam

Ikona heavy metalu, spevák kapely MOTÖRHEAD. Asi všetkých fanúšikov tohto hudobného žánru a spomínanej kapely zasiahol odchod Lemmyho. Jeho hlas ale neutícha. Dokonca nám zanechal ešte jednu pozornosť. Lemmy pracoval s Jimom Voxxom na svojom novom sólovom albume a Jim oznámil, že album aj vyjde: „Sme v poslednej fáze pred vydaním Lemmyho sólového albumu,“ vyjadril sa, „stále neviem, kedy presne vyjde, pretože je to celé v rukách manažmentu kapely Motörhead a chvíľku to potrvá. […] Čas nás ale nesúri, takže si myslím, že to vyjde nejak koncom tohto roka.“

 

Voxx s Lemmym začal pracovať v roku 2003. Stretávali sa v Berlíne pomedzi koncerty kapely Motörhead. Lemmy nahral nejaké skladby aj v Americke s Daveom Grohlom a Jimom Heathom, ktorý je známy ako Reverend Horton Heart. Taktiež nahral skladby v Londýne, kde pracoval s The Damned. Všetky z nich nakoniec zakotvili u Jima v Berlíne, aby ich spracoval.

 

„Bolo to iné, pretože to musel robiť vo svojom voľnom čase. Ale dal som mu možnosť chodiť sem a pracovať v štúdiu kedykoľvek potreboval a krok po kroku sme skladby dali dokopy. Máme desať skladieb. Mysleli sme, že to vydáme už dávno. Všetko sme stopli, keď Lemmy ochorel, ale v tej dobe boli všetky nahrávky už hotové,“ spomína Jim. Samotná kapela Motörhead odkazuje na pripravovanú Lemmyho sólovú dosku odkazom na ich facebookovej stránke s popisom, že sa pracuje na vzrušujúcich veciach. A očividne majú pravdu. 


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *