Lemmyho si uctí aj Metallica či Saxon

Ako by to vyzeralo, keby legendy nezložili úctu legende? A tak na nových albumoch METALLICY i SAXON bude možné nájsť skladby, ktorými si títo páni uctia padlého kolegu Lemmyho Kilmistera.

 

V prípade Metallicy nedávno James Hetfield odhalil, že skladba Murder One, čo sa objaví na albume Hardwired…To Self-Destruct, ktorý vyjde už budúci mesiac, je vzdaním úcty práve Lemmymu. Titul skladby je prevzatý od názvu Lemmyho obľúbeného komba Marshall Super Bass Head z roku 1976, inak známeho ako práve Murder One. Samotný text skladby obsahuje názvy piesní od Motörhead. Hetfield Lemmyho označil za jeden z dôvodov, prečo je Metallica dnes taká, aká je a zároveň sa vyjadril, že im Lemmy vždy veľmi pomáhal. Zrejme aj preto zvolili takúto formu úcty voči jeho osobe.

 

Ale v tomto smere nezaostávajú ani ďalšie legendy. Saxon sa rozhodli urobiť niečo podobné ako Metallica, no s iným podtónom. Biff Byford, frontman kapely, sa zmienil, že už má napísaný text k spomínanej skladbe, ktorá ponesie názov They Played Rock And Roll a bude súčasťou zatiaľ nepomenovaného albumu, čo plánujú vydať niekedy v lete budúceho roka.

 

Melodicky by tento hold vzdaný Lemmymu mal znieť v štýle Motörhead, zatiaľ čo text by mal byť o tom, ako sa Saxon prvýkrát stretli s Motörhead v osemdesiatych rokoch na spoločnom turné. Bubeník Saxon Nigel Glocker sa dokonca nedávno vyjadril, že keď boli kapely minulé leto opäť spolu na turné, Lemmy sa viac staral o jeho zdravie – Glocker bol vtedy po operácii mozgu – než o svoje vlastné.

 

Aj toto sú opäť ďalšie dôkazy, že hoci Lemmy už nie je medzi nami, navždy zostáva v srdciach metalových fanúšikov, ale i jeho priateľov, kolegov a ľudí, ktorým poslúžil svojou prácou ako inšpirácia na to, aby tiež niečo dokázali.


Použité zdroje:
teamrock.com
Foto: billboard.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *