Lemmy čoskoro dostane vlastnú sochu

Už je to niečo vyše pol roka, odkedy sa do metalového neba pobral LEMMY KILMISTER. A praví fanúšikovia ešte neskončili so svojou úctou k tomuto velikánovi. Budúci mesiac mu v Los Angeles odhalia sochu.

 

David Bowie má súhvezdie, Lemmy bude mať bronzovú sochu v životnej veľkosti. Tá bude stáť v areáli jeho obľúbeného miesta Rainbow Bar & Gril v Meste anjelov. Autorom diela je Travis Moore a všetko bude z peňazí, ktoré sa vyzbierali za pomoci Lemmyho fanúšikov a priateľov. Moore sa paradoxne podujal, že sochu urobí zadarmo a vyzbierané peniaze minie iba na materiál. Zostatkové financie sa použijú na výskum rakoviny.

 

Moore popísal prácu na soche ako najlepší projekt, ktorého mal kedy šancu byť súčasťou. Socha bude centrom akejsi svätyne, ktorú zosnulej legende zriadili na terase obľúbeného baru. Odhalia ju 24. augusta a ceremónia bude prístupná aj pre verejnosť.

 

Organizátor celej kampane hovorí: ,,Lemmy nám bol oddaný, teraz nastal čas povedať mu naše ďakujeme. Travis urobí najlepšiu Lemmyho sochu na celej planéte.“ Neskôr, keď uvidel dielo, popísal sochu ako absolútne úžastnú a dodal: ,,Počkajte si, kým to uvidíte!“


Použité zdroje:
teamrock.com
foto: theverge.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *