Legendárny festival Woodstock sa vráti s oslavami 50. výročia na pôvodné miesto

Predchodcom všetkých veľkých festivalov je festival Woodstock Music And Art Fair. Na farme Maxa Yasgura severozápadne od New York City sa 15. augusta 1969 začala písať história. Toto čarovné miesto prilákalo viac ako 400 000 detí kvetov a tri letné dni sa niesli v duchu mieru a hudby. Vystúpilo tu presne 32 umelcov a medzi nimi boli napríklad The Who, Jimi Hendrix či Janis Joplin.

 

O 10 rokov neskôr, v roku 1979, bol zorganizovaný výročný rockový koncert Woodstock ´79. Konal sa v Madison Square Garden v New York City. Organizácia výročných Woodstockov sa stala akousi tradíciou, a tak sa v priebehu 40 rokov uskutočnilo niekoľko ďalších ročníkov – Woodstock ´89 (známy aj ako „Zabudnutý Woodstock“), Woodstock ´94 (25. výročie) a Woodstock ´99. Navyše 31. júla 2009 sa prvým koncertom odštartovalo turné v rámci Severnej Ameriky nazývané Hrdinovia Woodstocku, na ktorom vystupovali aj umelci hrajúci v roku 1969.

 

Budúci rok sa môžeme tešiť na 50. výročie tohto ikonického festivalu. Presný dátum je stanovený na 16. – 18. august 2019 a mal by sa konať na mieste zvanom Bethel Woods Center For The Arts. Toto miesto predstavuje amfiteáter a múzeum, ktoré sa nachádza priamo na pozemku, na ktorom bola kedysi práve farma Maxa Yasgura. Okrem vystúpení umelcov by mal Woodstock ´19 ponúknuť aj rôzne prezentácie a diskusie typu TEDx. Mená účinkujúcich zatiaľ nie sú známe..

 

Aj keď môžeme s istotou tvrdiť, že atmosféra pôvodného Woodstocku z roku 1969 sa už nikdy nezopakuje, nemožno pochybovať o tom, že aj ročník organizovaný na počesť jeho 50 narodenín bude nezabudnuteľný.


Použité zdroje:
Foto: usatoday.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *