Legendárne predstavenie Soundgarden po prvý raz na plátne kín

SOUNDGARDEN v spolupráci s Chris Cornel Estate oznámili partnerstvo so spoločnosťou IMAX Corporation (NYSE: IMAX), a prinášajú Soundgarden: Live From The Artists Den. Ide o nevídaný filmový zážitok, ktorý zachytil ich slávne vystúpenie vo februári 2013 v The Wiltern v Los Angeles – exkluzívne len v kinách IMAX® po celom svete, počas špeciálnej jednodňovej akcii 1. júla 2019. IMAX digitálne pretransformoval toto kľúčové vystúpenie, ktoré bude uvedené na viac ako 30 trhoch po celom svete od Argentíny cez Indiu až po Spojené štáty.

 

Soundgarden: Live From The Artists Den bol natočený 17. februára 2013, keď kapela odohrala vypredané zimné turné po Spojených štátoch k svojmu prvému štúdiovému albumu King Animal. Predstavenie si získalo medzi fanúšikmi Soundgarden legendárne postavenie a stalo sa nesmrteľným aj vďaka najpredávanejšiemu záznamu roku 2016.

 

Vystúpenie trvajúce takmer dve a pol hodiny je cestou naprieč kariérou kapely, ktorá je jedným z definujúcich umeleckých telies štýlu grunge. Soundgarden: Live From The Artists Den obsahuje ich ranú tvorbu od Hunted Down cez monumentálny album Badmotorfinger a Superunknown s Outshined a Black Hole Sun až po ich poslednú nahrávku, s takmer každým songom od King Animal, vrátane By Crooked Steps a Been Away Too Long.

 

Live From The Artists Den obsahuje 21 skladieb, ktoré nikdy  predtým neboli vydané na koncertnom filme Soundgarden, vrátane 17 skladieb, ktoré prvýkrát predviedli na živom albume, s dôrazom na famóznu skladbu Blind Dogs, ktorú skupina predviedla po prvý raz na pódiu The Wiltern show. Táto koncertná produkcia sa stala najžiadanejším predstavením Soundgarden v celej ich kariére. Artists Den, v spolupráci s UMe, vydá 26. júla 2019 výber skladieb zo Soundgarden: Live from Artists Den.

 

Na margo Live From The Artists Den sa gitarista Soundgardenu Kim Thayil vyjadril: „Boli sme veľmi hrdí a nadšení, že sme zdokumentovali predstavenie nášho nového materiálu od King Animal a oslávili sme to spolu s našimi fanúšikmi.“

 

V mene Estate Vicky Cornell povedala: „Táto živá šou bola naozaj výnimočná a viem, ako veľmi sa v tú noc Chris bavil. Myšlienka dať fanúšikom možnosť zažiť to všetko ako celok je niečo, na čo sme nesmierne pyšní a s čím sa chceme podeliť.“

 

„Sme hrdí na to, že môžeme túto nádhernú šou priniesť do kín IMAX pre jej filmovú, vysoko výpovednú hodnotu,“ hovorí zakladateľ Artists Den Mark Lieberman. „Fanúšikovia to budú milovať!“

 

„Je to neuveriteľne výnimočná šou, takže sa tešíme, že s IMAX dokážeme oživiť svetovú udalosť pre fanúšikov Soundgarden po celom svete, aby sme to mohli znovu zažiť a užiť si,“ povedala Megan Colligan, prezidentka IMAX Entertainment.

 

Na Slovensku si exkluzívne premietanie tohto jedinečného koncertu môžete užiť 1. júla o 19:30 v IMAX v CINEMAX Bory v Bratislave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *