Legenda U.D.O. ovládne Bratislavu

Nemecká metalová legenda U.D.O. príde na Slovensko predstaviť fanúšikom svoj nový (ešte horúci) album „Decadent“, ktorý vyšiel 23. januára.

Zoskupenie okolo 62-ročného Uda Dirkschneidera, bývalého frontmana skupiny ACCEPT, môžete vidieť a počuť v nedeľu 8. marca v bratislavskom klube MMC. Koncert nám prináša usporiadateľská agentúra Double Head Productions, ktorá tento rok oslavuje desiate výročie.

Na sólovú dráhu sa Udo vydal v roku 1987 po vydaní komerčne najúspešnejších albumov ACCEPT-u „Balls to the Wall“, „Metal Heart“ a Russian Roulette“. Neskôr, v rokoch 1992-1996 sa do skupiny vrátil, aby spolu nahrali tri albumy, po ktorých sa ich kroky nadobro (ale v zlom) rozišli. Počas jeho účinkovania v ACCEPT nahrali desať albumov + dve živé nahrávky. Sólových albumov má na konte 15, vrátane práve vychádzajúceho „Decadent“. K tomu treba prirátať tri kompilácie najväčších hitov + päť live albumov.

V sprievodnej kapele U.D.O. sa vystriedalo veľké množstvo muzikantov. V súčasnosti ju, okrem samotného Uda Dirkschneidera, tvoria Fitty Weinhold – basgitara, Andrey Smirnov – gitara, Kasperi Heikkinen – gitara, Francesko Jovino – bicie. Keď spomínam bicie, nedá mi nespomenúť Udovho syna Svena, ktorý hrá na bicie v mladej skupine Damaged a zároveň robí osobného technika Nigela Glockera v skupine SAXON! Dokonca by mal za Nigela, ktorý sa zotavuje po operáciách mozgu, zaskočiť počas jeho rekonvalescencie.

Vstupenky za neskutočne nízku cenu (vzhľadom na celosvetovú popularitu a atraktivitu hlavnej hviezdy večera), najmä keď si pozriete koľko pýtajú domáci kváziumelci, si môžete kúpiť na www.ticketportal.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *