Legenda slovenského metalu Sanatorium odohrá tri koncerty

SANATORIUM je slovenská deathmetalová kapela, známa však po celej Európe. Však kto by ju nepoznal? Ešte dnes si pamätám, ako sme denne skloňovali v bratislavskej Umelke či Dune (vlastne vo všetkých podnikoch odkiaľ nás nevyhodili, lebo sme neboli plnoletí) ich meno. Koncerty v Propelery sú snáď na Slovensku legendárne.

 

Bola to jedna z kapiel, ktorá predstavovala v tej dobe (90. roky) akúsi modlu pre mládež. Sanatorium je, ako aj sami seba nazývajú, brutal US style guttural sickness skupina. Kapela začala hrať v roku 1994, čo je 21 rokov šírenia úchylností a brutality v Žiline, vo vtedajšom zoskupení Magic – gitara, 4nSick – spev, Gyro -basa, Miro – bicie. Ich hudba je pravý brutal death metal v niečom pripomínajúci americkú klasiku v žánri Cannibal Corpse i ďalšie americké brutálne formácie.

 

Sanatorium nahrali 3 demá (Subculture – 2005, Autumn Shadows – 1996, Necrologue – 1998) a debutový album Arrival Of The Forgotten Ones (1999) v štýle melodického death metalu. Po týchto prvotinách Sanatórium zmenil drasticky zostavu a spôsob spievania, ktoré rovnako začalo byť viac brutálne, viac gore, viac choré. Nasledujúce albumy (Internal Womb Cannibalism – 2001, Goresoaked Reincarnation – 2004, Fetus Rape MCD – 2003, Celebration Of Exhumation – 2004) boli teda v ich novom brutálnom štýle death metalu.

 

Sanatorium je okrem toho asi najúspešnejšia undergroundová kapela, má za sebou mnoho koncertov ako po Slovensku, tak po celej Európe. Myslím si, že táto kapela dosiahla takmer maximum, čo sa slovenskej kapele na svetovej death metal scéne môže podariť. Na ich koncerty sa môžeme tešiť 10. 12. vo Viedni a 11. 12. v bratislavskom Randali s Death Revival. Tretí koncert by mal byť v košickej metropole, no zatiaľ nevieme presný dátum, no určite vás o ňom budeme včas informovať.  Túto pecku si po dlhej odmlke určite nenechajte ujsť. Ja budem v prvom rade. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *