Leaves Eyes sa rozlúčili s Liv Kristine

Výmena hlavných speváčiek v žánri symfonického metalu sa zo škaredého žartu stáva čoraz častejším javom. K zástupu odmietnutých, vyhodených či po zmene túžiacich žien sa od sobotňajšieho večera pridala aj už bývalá členka LEAVES EYES Liv Kristine. Čo na tom, že tento projekt vyšiel práve z jej hlavy. Skutočnosť, že kapelu založila v roku 2003 s členmi zostavy Atrocity a že skladala takmer všetky texty, pričom aj samotný názov Leaves Eyes nesie fonetickú podobnosť s jej menom, už zrejme ostatným členom nestačila. Ako dôvod rozlúčky kapela uvádza „osobné dôvody“. Jej náhradou sa stáva fínska speváčka Elina Siirala, ktorú možno poznáte zo skupiny EnkElination (v anglickej verzii Angel Nation).

Túto správu oznámila zostava Leaves Eyes prostredníctvom sociálnych sietí na svojom profile na Facebooku. Pohoršené reakcie fanúšikov na seba nenechali dlho čakať a metalovým svetom sa tak už šíria viaceré teórie skutočného dôvodu týchto zmien. K rozpačitosti celej situácie ešte viac pridáva spôsob, akým túto informáciu poskytla aj samotná Liv Kristine. Pre tých, ktorí nevedia nič o zákulisnom dianí v kapele, povieme len toľko, že v čase, keď vznikla kapela Leaves Eyes, spečatila hlavná speváčka Liv svoj vzťah so spevákom Atrocity Alexandrom Krullom manželským sľubom. Alexander tak v tejto zostave vystupoval po boku svojej ženy ako mužský náprotivok dialógu krásky a zvieraťa, pričom sa im časom narodil aj syn. Zatiaľ čo kapela na čele s novou členkou uvádza, ako veľmi sa tešia na „novú kapitolu dobrodružstiev s Leaves Eyes“, zostávajúci členovia stihli oznámiť aj vydanie nielen koncertnej edície nového albumu King Of Kings, ale aj nového videoklipu k piesni Edge Of Steel (v pôvodnej verzii duet Liv Kristine so Simone Simons z Epicy). 

Leaves Eyes sa rozlúčili s Liv Kristine

Liv na svojej facebookovej stránke najskôr zverejnila oficiálnu správu, kde sa uvádza:  „Som nesmierne hrdá, že som bola hlavnou speváčkou a zakladajúcou členkou Leaves Eyes, kapely, ktorá v mojom živote zohrala dôležitú úlohu. Prajem vám veľa šťastia a ďakujem vám za úžasnú hudbu, skvelé zážitky s publikom na celom svete a za vášeň, ktorú všetci zdieľame. S láskou, Liv.“ Po niekoľkých hodinách však v komentároch fanúšikom prejavila viac emócií so slovami: „Moji drahí fanúšikovia, ďakujem, že ste tu pre mňa. Je to pre mňa veľmi ťažké. Je mi to strašne ľúto.“ 

 

Napriek tomu, že kapela rozhorčené reakcie, ktoré vyvolala správa o jej odchode bližšie nekomentovala, Liv sa k zmene vyjadrila ešte jedným oficiálnym vyjadrením: Drahí priatelia a fanúšikovia, je mi veľmi ľúto, keď vidím, ako sa dozvedáte o najnovších správach. Nebolo mojím zámerom, že táto kapitola môjho života musela tak rýchlo skončiť. Život musí ísť ďalej. Pre nás všetkých. Prajem Leaves Eyes do budúcna s ich plánmi a rozhodnutiami všetko najlepšie. O ďalších dobrých správach vás budem čoskoro informovať. S láskou, Liv.

 

V súvislosti s posledným vyjadrením to vyzerá veľmi nádejne s klebetami opradeným návratom nórskej legendy gotického metalu Theatre Of Tragedy, ktorá ukončila svoju činnosť v roku 2010. Liv Kristine bola kľúčovou členkou tejto zostavy až do chvíle, kedy sa rozhodla založiť si s budúcim manželom kapelu Leaves Eyes. Počas zimy uplynulého roku Liv v rámci sólového turné odohrala niekoľko koncertov s bývalým kolegom Raymondom, na ktorých zazneli aj viaceré klasické skladby Theatre Of Tragedy. Aj keď zvyšní členovia tejto prachom zapadnutej kapely jej návrat popreli, minimálne spolupráca medzi Raymondom a Liv by bola pre fanúšikov zaujímavým spestrením. Čo na to poviete?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *