Láska fanúšikov Foo Fighters je skutočne nekonečná

Minulý rok spoločnosť fanúšikov FOO FIGHTERS pod názvom Rockin1000 coverom skladby Learn To Fly dosiahla, že Dave Grohl s kapelou prišli zahrať do ich malého mestečka v Taliansku. Oni sa však svoju lásku a oddanosť kapele rozhodli dokázať znova. Ako inak než ďalším coverom.

 

Tentokrát sa zamerali na EP s názom Saint Cecilia, z ktorého zi zvolili pieseň s rovnakým názvom. A opäť sa všetko rozhodli urobiť vo veľkom. Do projektu zapojili hudobníkov z celého sveta. Kontaktovali ich, aby každý z nich nahral a poslal akúkoľvek verziu a akúkoľvek časť Saint Cecilie.

 

Fabio Zaffagnini, vodca celého projektu sa vyjadril: ,,Vybrali sme si rockovú skladbu, nie klasickú, ale súčasnú, pravdepodobne najviac týkajúcu sa posledných týždňov. Je od našich priateľov Foo Fighters. Áno, znovu oni.“ Každý, kto sa z fanúšikov zapojil, v podstate iba poslal krátke video, z ktorých nakoniec vznikol zostrih skombinovaný so skladbou. Celý projekt zabral desať dní práce a výsledok je znovu neuveriteľný.

 

Nakoľko video vyšlo len niekoľko dní po smrti Lemmyho Kilmistera, nezabudli si ho uctiť, a to konkrétne jeho citátom na konci videa:

,,Budúcnosť rock and rollu je v rukách jeho fanúšikov.

Iba oni môžu ho môžu vytiahnuť zo zástrčky.

Pretože tu stále sú hudobníci celí žhaví rozozvučať gitaru a spievať.

V to verím.“

Skladbu ako aj celé EP Saint Cecilia Foo Fighters venovali obetiam novembrových útokov v Paríži. Vyšlo v decembri minulého roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *