Lamb Of God si novým EP uctili dlhoročného fanúšika

Americká kapela LAMB OF GOD je priekopníkom v žánri new wave of american metal. Kapela s pôvodným názvom Burn The Priest funguje od roku 1994. Pod novým menom fungujú od roku 1999. Od tohto roku tiež fungujú v nezmenenej zostave, ktorú tvorí Randy Blyth, jeden z najvýraznejších vokálov na metalovej scéne, súrodenci Chris a Willie Adlerovci, z ktorých Chris bol nedávno nominovaný na najlepšieho bubeníka, a zostavu dopĺňajú gitarista Mark Morton a basák John Cambell. Pod aktuálnym menom im vyšlo 7 albumov. Posledný, veľmi úspešný, v roku 2015 s názvom VII: Sturm Und Drang. Čakalo by sa, že po tomto albume si dajú na chvíľu tvorivú pauzu a budú sa nejaký rok-dva venovať čisto koncertovaniu. Opak je však pravdou a 18. novembra 2016 im vyšlo nové EP The Duke pod hlavičkou Nuclear Blast Records.

 

Impulzom pre vydanie tohto EP bolo uctiť si ich dlhoročného fanúšika Wayna Forda, ktorý prehral svoj boj s leukémiou v januári 2015. Práve to inšpirovalo Randyho Blytha k napísaniu skladby The Duke. Skladba je špecifická tým, že je celá odspievaná čistým vokálom. V piesni Overlord z ich posledného albumu sme sa už stretli s Randyho spevom. Ale so skladbou, ktorá obsahuje čistý vokál, sa stretávame prvýkrát. Vôbec to ale neznie zle. 

K nej pridali pieseň Culling, ktorá je ich typickou skladbou starých dobrých Lamb Of God. K týmto dvom novým nahrávkam pribudli ešte 3 live nahrávky skladieb z posledného albumu Still Echoes (Live At Rock Am Ring), 512 (Live At Bonnaroo) a Engage The Fear Machine (Live At Bonnaroo) – a The Duke bolo na svete. Pôvodne ho plánovali vydať začiatkom decembra, podarilo sa im to však s viac ako dvojtýždňovým náskokom. Od piatku 25. novembra si prídu na svoje aj zberatelia vinylov, lebo od tohto je EP dostupné aj v tejto forme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *