Lamb of God Randy Blythe: „Zabezpečte väčšiu ochranu pódia počas koncertov!“

Spevák americkej metalovej skupiny Lamb of God Randy Blythe vyzýva ochrankárov, aby zvýšili svoju aktivitu počas koncertov.

Urobil tak po tom, ako ho český súd obvinil z ublíženia na zdraví s následkom smrti. Podľa prokurátora Blythe úmyselne sotil do jedného z fanúšikov, ktorý sa vyštveral na pódium na pražskom koncerte v klube Abaton ešte v roku 2010. Fanúšik následne spadol, poranil si hlavu a následkom zranení podľahol.

V apríli sa konal ďalší súd, ktorý napokon rozhodol o Randyho nevine. Teraz líder kapely napísal otvorený list adresovaný ako fanúšikom, tak aj usporiadateľom koncertov.

„Sme jedna komunita a mali by sme navzájom o seba dbať.“

„Ak ste fanúšik a idete na našu show, alebo na hocijakú inú show, kde bude veľká tlačenica, headbang, skrátka typická metalová mela, majte na pamäti, že všetky tieto aktivity nesú so sebou riziko,“ píše Blythe. „Premýšľajte, ak je to pre Vás príliš tvrdé, odíďte skôr, než dôjde k zraneniu.“

„Sme jedna komunita a mali by sme navzájom o seba dbať,“ dodáva Randy. „Koncerty sú miestom, kde by sme mali prežiť skvelé momenty a podporovať jeden druhého. Život Vám dá dostatočne veľa tvrdých rán – nepotrebujeme preto, aby ste boli udupaní na koncertoch.“

Blythe sa vo svojom liste vyjadroval aj k organizátorom akcií. „Ochrankári sú tu pre to, aby dávali pozor na kapelu, na fanúšikov, ale aj na Vaše kluby a haly. Ak nie ste schopní postarať sa o dostatočne bezpečné prostredie, ktoré si vyžaduje SBS službu a barikády, nerobte koncerty,“ odporúča spevák.

„Vašou úlohou rozhodne nie je zahrávať sa so životmi ľudí len pre pár dolárov navyše. Žiadny obnos peňazí nestojí za ten risk, že niekto zomrie vo Vašom klube,“ dodáva líder Lamb of God.

K napísaniu otvoreného listu bol Randy inšpirovaný aj svojím sľubom, ktorý dal rodine zosnulého fanúšika Daniela Noseka. „Prisľúbil som im, že sa stanem akýmsi hovorcom bezpečnejších show,“ hovorí spevák.

„Rodina Daniela Noseka ma nikdy neatakovala prostredníctvom médií. Nikdy mi neželali nič zlé, či už verejne, alebo súkromne. Nepošpinili moje meno pred žiadnym sudcom, prokurátorom alebo policajtmi, nepozerali sa na mňa škodoradostne, keď sme sa stretli v súdnej sieni. Za toto všetko som im nesmierne vďačný.“

Blytha pre spomínaný incident zatkli 27. júna minulý rok po prílete do Prahy, kde mali Lamb of God odohrať koncert. Za mrežami si posedel do 2. augusta, po zaplatení kaucie vo výške 8,3 milióna českých korún ho napokon prepustili a povolili mu vrátiť sa späť do USA pod podmienkou, že sa do Českej republiky vráti na súdny proces.

Metalista otvorene kritizoval americkú vládu, ktorá ho neinformovala o tom, že mu v Česku hrozí väzenie, nakoľko tvrdí, že o prípade nič netušil až do momentu zatknutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *