Lake Malawi idú na turné. Odštartujú ho vo Fléde

LAKE MALAWI je projektom Alberta Černého, pôvodne speváka Charlie Straight. Kapela vznikla v roku 2013 a teraz sa chystá na turné, kde okrem iného predstaví aj skladby z pripravovaného albumu. Prvý koncert šnúry sa uskutoční 22.marca v Brne vo Fléde, na ktorú Černý často spomína i vďaka času, čo tam strávil s predchádzajúcou kapelou. ,,Na Flédě se od dob Charlie Straight cítím jako doma, mám z ní totiž jedny z nejhezčích vzpomínek na klubové koncerty,“ povedal na margo výberu miesta Černý.

Kapela je Černého úspešným nadviazaním na predchádzajúcu prácu s Charlie Straight. Minulý rok vydali EP s názvom We Are Making Love Again, na ktorého vzniku sa podieľal aj producent Matt Lawrence, spolupracovník Adele, Mumford & Sons či Ellie Goulding. Pieseň rovnakého názvu, ako nieslo EP, sa objaví na novom albume a klip k nej vznikol v slnečnej Kalifornii.

Na klubových koncertoch v rámci turné odznejú ako staré, tak aj nové skladby zostavy, takže sa je určite na čo tešiť.

A že nejde iba o ledajakých fidlikantov, ale o skutočne kvalitných hudobníkov, hovoria už aj doterajšie úspechy. Skupina pochádzajúca z Třinca sa zdržiava buď v Prahe, alebo v Londýne, kde sa im v roku 2013 podarilo dostať sa do vysielania rádia BBC London. V tom istom roku sa okrem toho zúčastnili populárneho anglického festivalu The Great Escape v Brightone. No aby úspechov nebolo málo, podarilo sa im robiť predskokana Thirty Seconds To Mars, ktorých manažment si ich na túto úlohu sám zvolil. Tento rok sa v rovnakej pozícii predstavia napríklad na pražskom koncerte Miku. Nebudú však chýbať ani na festivaloch. Zastihnúť ich môžete na Rock For People, ale aj Colours Of Ostrava.

 

Ak sa tento mesiac chcete ísť zabaviť na niečo melodické a jemné, potom si už teraz zaobstarajte lístky. Kúpiť sa dajú v predpredaji za niečo okolo 200 Kč, prípadne priamo na mieste si ich neskôr môžete zaobstarať za 250 Kč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *