Kvarteto metalových speváčok zjednocuje hlasivky v novom projekte

Štyri ženy zo štyroch rôznych krajín, ktoré majú spoločnú lásku pre gitarovú muziku, prichádzajú s vlastným projektom. EXIT EDEN je konšteláciou nielen krásy hlavných predstaviteliek – Amandy Somerville, Clémentine Delauney, Mariny La Torraca a Anny Brunner – ale aj farieb ich výnimočných hlasov a speváckych techník.

 

Skúsenú Amandu je počuť v nahrávkach populárnej Avantasie, Epicy či powermetalovej zostavy Kamelot, Francúzka Clémentine v minulosti spolupracovala hlavne s Melted Space či s rakúskou skupinou Serenity a v súčasnosti zaplnila prázdne miesto speváčky u Visions Of Atlantis. Kvarteto dopĺňajú možno neznámejšie, no o to zaujímavejšie dámy – Brazílčanka Marina La Torraca, ktorá sa okrem spevu aktívne venuje aj muzikálovému divadlu a bilingválna Anna Brunner, ktorá zase vďaka štúdiu hudby precestovala celý svet, vďala čomu si uvedomila, že jej v žilách prúdi ozajstný rock n‘ roll.

Kvarteto metalových speváčok zjednocuje hlasivky v novom projekte
Kvarteto metalových speváčok zjednocuje hlasivky v novom projekte

Táto lákavá zostava si dala za cieľ priam vznešenú myšlienku prerobiť klasické (najmä popové) skladby do metalového/rockového žánru. Rôznorodé hlasové prejavy štyroch speváčok tak ponúknu známe skladby v zaujímavom prevedení, a to od operného až po chrapľavý rockový. Debutový album s názvom Rhapsodies In Black uzrie svetlo sveta už 4. augusta a bude obsahovať covery medzinárodných hitov od Rihanny, Madonny, Depeche Mode či Adele a iných. Čo poviete na takúto kombináciu?

 

Zoznam skladieb albumu Rhapsodies In Black:

 1. Question Of Time
 2. Unfaithful
 3. Incomplete
 4. Impossible
 5. Frozen
 6. Heaven
 7. Firework
 8. Skyfall
 9. Total Eclipse
 10. Paparazzi
 11. Fade To Grey


Použité zdroje:
Foto: amandasomerville.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *