Kultoví Gloom sa vracajú s novým albumom

Bez okolkov možno povedať, že na východe republiky majú status legiend. Ich album Nostalgia je právom označovaný za kultovú nahrávku v rámci gothicmetalového žánru. Bohužiaľ, po jej vydaní nastal v kapele útlm trvajúci nekonečne dlhých desať rokov. Rôzne personálne zmeny, umelecké pauzy či dokonca rozpad však sabinovských GLOOM nezastavili a v súčasnosti majú pre svojich priaznivcov skvelú správu: vracajú sa, a to vo veľkom štýle!

 

Formácia okolo bubeníka Radoslava Priputena vznikla už v roku 2001 ako nástupca deathmetalovej hydry Insepultus. Po niekoľkých rokoch prevažne koncertnej aktivity začali členovia pracovať na nahraní deväťskladbového materiálu, pri ktorom im za mikrofónom vypomáhal Marián Drač zo spriaznených Frown. Tvrdá drina priniesla svoje ovocie a v roku 2006 im ruský label Mystic Empire vydal prvotinu. Niet divu, že získala veľmi slušné ohlasy, pretože album znie sviežo aj celú dekádu po jej vydaní. Žiaľ, Radoslav bol nútený kvôli pracovným povinnostiam kapelu opustiť, čo bol de facto aj koniec Gloom, ak nepočítame veľmi krátko trvajúci pokus o znovuzrodenie v roku 2008.

Desať rokov je dosť dlhá doba na to, aby sa v hlavách zakladateľov Igora a Rada zrodili ďalšie nápady, ktoré začali dostávať reálne kontúry v lete 2014. Postupne sa k hlavnému tvorivému tandemu pridali spevák Martin Pazdera (ex-Metalcranium, Ashes) a Miroslav Maľcovský (Alter Ego). Ako ochutnávku pre nedočkavých fanúšikov nahrali v štúdiu Umpax singel Souls Walk Apart. V tých istých priestoroch napokon nahrali aj celý album Catharsis, ktorý momentálne dostáva finálnu podobu. Bude obsahovať osem skladieb a tešiť sa naň môžeme koncom októbra. Či si ho kapela vydá sama, alebo sa na to podujme vydavateľstvo, zatiaľ známe nie je.


Použité zdroje:
Foto: promo balík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *