Kto nahradí v Judas Priest na turné Glenna Tiptona?

Práve vo chvíli, kedy JUDAS PRIEST chystajú turné k albumu Firepower, prišla zlá správa od ich gitaristu Glenna Tiptona, ktorému lekári diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Kvôli tomu Tipton nebude schopný pokryť so skupinou nadchádzajúce turné. Ale nebojte sa, Judášovia už majú náhradu. Je ňou Andy Sneap, ktorého si vybral sám Tipton, pričom z času na čas sa možno niekde ešte objaví aj Glenn.

 

No kto vlastne je Andy Sneap? Sneap je britský hudobník, textár, gitarista a producent, pričom mu najväčšiu popularitu zabezpečilo hlavne producenstvo. Za produkciu viac ako sto albumov prostredníctvom štúdia Backstage Recording v Derbyshire získal Grammy. Ale nezaostáva ani v kariére gitaristu, kde pôsobí v britskej zostave Hell.

 

Andy Sneap sa narodil 18. júla 1969 v Belpery, ktorý sa nachádza v anglickom Derbyshire. Nevedno, či to bol aj jeho prvý dotyk s hudbou, ale každopádne svoju prvú gitaru dostal na Vianoce od rodičov, keď mal dvanásť rokov. Hrať ho učil zakladateľ kapely Hell Dave Halliday, s ktorým spoločne vyrastal. Halliday mal na Sneapa veľký vplyv a zrejme si Andyho obľúbil, keďže po jeho smrti práve Sneap zdedil práva na Hallidayove skladby, ako aj nástroje a doplnky k nástrojom, čo bolo Daveove želanie uvedené v závete.

 

Keď mal Sneap 15 rokov, pridal sa na post gitaristu do skupiny Hydra. No toto zoskúpenie nemalo dlhé trvanie. Len dva týždne po Andyho angažovaní kapelu opustili pôvodný gitarista s bubeníkom. Pridal sa k nim Simon Negus a skupina sa premenovala na Sabbat.

 

Po rozpade Sabbatu v roku 1994 Sneap založil nahrávacie štúdio Backstage Recording, ktorého účelom bolo produkovať demá a nahrávky miestnych kapiel v Derbyshire. Čo čert nechcel, Sneap bol však príliš veľký odborník a dostal sa do hľadáčika väčších rýb. Konkrétne išlo o Exodus, Napalm Death a Machine Head. Tak sa zviditeľnil a v roku 2001 dokonca musel zväčšiť štúdio, aby dokázal utiahnuť všetko, čo sa od neho žiadalo. Nakoniec sa dostal až k produkcii albumov kapiel ako Megadeth (United Abominations), Accept (Blood Of The NationsStalingrad Blind Rage) či Testament (Dark Roots Of Earth).


Použité zdroje:
Foto: ultimateclassicrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *