Kto inšpiroval Butcher Babies v ich prvom klipe k novému albumu?

Už onedlho, konkrétne 27. októbra, vychádza čoraz úspešnejšej americkej formácii BUTCHER BABIES ich tretia radová doska s názvom Lilith. Okrem toho, že kapela až do decembra brázdi Ameriku po boku Hollywood Undead, nezanedbáva ani svojich fanúšikov z iných končín sveta.

 

Okrem toho, že si môžete ešte stále predobjedať novú dosku v rôznych verziách vrátane limitovaného zeleného vinylu, môžete si k tomu všetkému dať zabaliť aj hand-made prívesok, ktorý vyrobila speváčka Heidy či knihu s textami urobenú na spôsob komiksu, ktorú má na svedomí zase speváčka Carla.

 

Kapela navyše nezabudla podporiť nový album ani inou vizuálnou tvorbou, teda videoklipom. Ako prvý vypustila do sveta klip k titulnej skladbe Lilith. Video, ktoré režíroval Strati Hovartos, sa pohybuje na tenkej línii medzi zmyselnosťou a pobúrením. Ako inšpiráciu preň si totiž kapela zvolila „našu“ svetoznámu Bátoričku. Speváčka Carla však vysvetľuje: „Text nezachytáva iba klasický príbeh o Bátoričke, ale je aj pohľadom na ageizmus v dnešnej spoločnosti a myšlienku, že niektoré ženy sú schopné urobiť čokoľvek, aby si zachovali svoju mladistvú krásu.“

 

 „Pri tvorení videa k skladbe Lilith sme vedeli, čo v ňom chceme, už keď sme skladbu písali,“ hovorí Heidi a Carla dodáva: „Sme vzrušení, že vydávame prvé video k nášmu novému albumu. Táto skladba sa stala titulnou, pretože perfektne obsiahne náladu celého nášho tretieho štúdiového albumu.“

 

Druhou už zverejnenou skladbou z pripravovaného albumu sa stal kúsok Headspin. Táto skladba pomaličky graduje až do hymnického a energického refrénu. Zatiaľ sa však nedočkala ani lyric videa, ale môžete si ju vypočuť napríklad na Spotify rovnako ako ukážku z ďalšej skladby Pomona (Shit Happens), ktorú kapela zverejnila iba prednedávnom. Uvidíme, čím nás stihnú Butcher Babies ešte do konca októbra prekvapiť.


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *