Kríza – nekríza, Godnoise si idú svoje

HC formácia GODNOISE z Topoľčian už maká na nových veciach. Dôležité je ale aj pripomenúť, že nedávno im vyšiel pod značkou Slovak Metal Army nový album. HardGodNoiseCore vyšiel ako CD aj digitál 21.2.2020 a vypočuť si ho môžeš aj na YouTube. Video nájdeš nižšie v článku.

Album, ktorý je piatym kúskom v diskografii skupiny GodNoise, obsahuje jedenásť skladieb. Zostava, ktorá stojí za týmto dielom, je v zložení:

  • Duco – spev
  • Iwiak – bicie
  • Sito – basová gitara
  • Adam – gitara

Síce koncu februára vládli voľby a s nimi spojené nekonečné predvolebné boje, našťastie z Topoľčian prišla v hodine dvanástej hardcorová pomoc – všetok politický bullshit z hlavy spoľahlivo vymlátil nový počin kapely Godnoise pod názvom HardGodNoiseCore.

Na albume nájdete 11 skladieb vrátane intra – od čísla 2 vás čaká čistá hardcore jazda, ktorá z vás vybije všetky frustrácie. Texty sú typicky bez servítky, podfarbené čiernym pesimizmom, nákladu sa nevyhla ani politika, ani váš sused – priamočiare nasraté riffy spod prstov gitaristu Adama prerazia každú stenu.

Necelých 30 minút však ubehne ako voda a ak ste fanúšik štýlu, minimálne dva dni si budete pospevovať refrén z titulnej skladby „Hardcore je cesta ktorou ideme!“ A že je to tá pravá cesta, si Godnoise dokazujú už dlhé roky – v slovenských hardcorových vodách plávajú už od roku 2004, kedy fungovali pod názvom In 60´s Underground.

Kríza - nekríza, Godnoise si idú svoje
Kríza – nekríza, Godnoise si idú svoje

Príchodom speváka Duca Mičíka dostala kapela potrebný impulz a tvorivé procesy sa mohli naplno rozbehnúť. Prvý album Respect For Respect! bol naspievaný v angličtine, hneď aj v spolupráci s bubeníkom dobre známej kapely Začiatok Konca natočili videoklip ToHc Crew. Druhý album si na svoj zrod trochu počkal, kapela prešla z anglických textov na slovenské, štýl si však zachovala.

Ako mnohé iné kapely, ani Godnoise sa nevyhli množstvu personálnych zmien, ale to ich ani najmenej neodradilo od šírenia hardcorového posolstva medzi ľudí. Spojili sily aj s českou scénou a spolu s kapelou Crushdown vydali v 2008 splitko a o rok na to pokračovali s vlastným albumom Môj život, moja cesta, ktorý sprevádza klip Sirény smrti. Nezastaviteľný hardcorový buldozér však narazil na menšiu prekážku, ktorá sa v životnom cykle kapiel zvykne objaviť – dva roky po vydaní tretieho albumu Nová krv sa dostavil hudobný útlm, odohralo sa minimum koncertov a na obzore sa nečrtalo nič nové. Netrvalo to však príliš dlho a do plachiet zadul nový vietor – a že to bol poriadny orkán, je po vypočutí nového albumu HardGodNoiseCore úplne jasné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *