Krátka „reunion-show“ Nirvany

Bývalí členovia kapely NIRVANA sa rozhodli opäť spolu ukázať na pódiu. Stalo sa tak tesne po novoročných oslavách 4. januára na benefičnom koncerte v Hollywoode. Od smrti legendárneho Kurta Cobaina uplynulo bez mála už 26 rokov. Napriek tomu jeho hudbu stále počúvajú tony fanúšikov po celom svete.

 

Každému je jasné, že nikto už nenahradí zosnulého frontmana, ktorý sa stal tvárou a hlasom hudobného smeru s názvom grunge. Žiaden z pozostalých členov a, samozrejme, ani fanúšikov to nechce. Občas sa bubeník Dave Grohl a basgitarista Krist Novoselic spoja s nejakými zaujímavými hudobníkmi a zahrajú pár pesničiek z čias, keď bol tento štýl na vrchole popularity. Tradične im spoločnosť opäť robil ich kamarát a koncertný gitarista Nirvany Pat Smear.

 

Tentokrát sa za mikrofón postavili nekonvenčný spevák a gitarista Beck, alternatívna princezná St. Vincent a v neposlednom rade aj Grohlova mladučká dcéra Violet. Odzneli Lithium, In Bloom, Ben A Son, Heart-Shaped Box a nakoniec aj Bowieho The Man Who Sold The World. Na tomto dobročinnom koncerte vystúpili ešte harcovníci Cheap Trick a nezmar Marilyn Manson.

https://youtube.com/watch?v=Tfn68g9CGFI

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *