Korn On The Kob alebo nový album Korn v procese tvorby

Pred tromi rokmi sa ku KORN vrátil naspäť gitarista Brian „Head“ Welch. S ním prišiel aj nový, oproti predchádzajúcim tvrdší album The Paradigm Shift. Tento rok sa dočkáme vraj ešte viac heavy pokračovania. A jeho názov? Mohol by byť skutočne On The Kob?

,,Očividne máme hromadu fanúšikov a zbožňujú Korn, ale ako sme zistili, tiež majú radi kukuricu (v angličtine corn). Tak prečo nespraviť album, kde bude oboje?“ Takto sa vyjadril k názvu dvanástej nadchádzajúcej nahrávky frontman kapely Jonathan Davis. V podstate ide o to, že keď si dokopy prečítate meno zostavy a názov dosky, dostanete Korn On The Kob, čo doslova znamená kukuričný klas. Vtipná a zároveň veľmi kreatívna slovná hračka, ktorá by zrejme nenapadla len tak hocikomu.

 

Ukrýva sa za ňou ale oveľa viac než len to, že pôsobí komicky. Nesie poriadne silný odkaz, ako sa zmienil Head. Podľa jeho slov má byť album vzdaním pocty poľnohospodárskemu priemyslu a rozšírenému využívaniu geneticky modifikovaného jedla. Welch povedal: ,,Očividne je tajomstvo vonku! Meno našej kapely bolo odkazom solidarity všetkým našim bratom a sestrám na farmách, ktorí pestujú kukuricu a nedostávajú za to dostatočnú poctu! Tento je pre vás, ľudkovia. Tento album je pre vás!“

 

Okrem možného názvu, keďže toto skôr vyznelo ako žart, ale pri tejto parte človek nikdy nevie, je známa aj podstata albumu. Vo vzduchu sa vznáša viac hnevu a agresivity. Druhý z gitarisov James ,,Munky“ Shaffer sa pre APTV zmienil, že zatiaľ majú desať nových skladieb, ktoré sú hlučnejšie a viac sústredené na gitary než tie na predchádzajúcej nahrávke z roku 2013. Ďalší člen, bubeník Ray Luzier, zase v rozhovore pre Las Vegas Sun utrúsil, že doska bude ,,bezohľadná… Doslova mám zimomriavky vždy, keď to počúvam.“.

 

Podľa predbežných slov kapely by sme sa novinky mohli dočkať niekedy na jeseň tohto roka. Korn rozdúchavajú numetalové plamene v srdciach fanúšikov už celých dvadsať rokov, čo oslávili v rámci turné so Suicide Silence. Otázkou zostáva, či ich novou tvorbou uhasia, mierne pridusia alebo naopak, rozdúchajú vysoko k oblohe. Na odpoveď si však zatiaľ treba počkať. Podobne ako aj na tú, či názov bude naozaj On The Kob alebo nejaký iný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *