Korben Dallas opäť v Brne v rámci ich jarného turné

KORBEN DALLAS majú radi Brno a Brno má rado KORBEN DALLAS. Už onedlho, konkrétne 21. apríla, zavíta trojčlenná (nepravidelne dokonca aj štvorčlenná) kapela z Bratislavy do brnianskeho klubu Fléda spolu s kapelou KIESLOWSKI. Na Bandzone je tento koncert dokonca označený ako jeden z top vystúpení jarného turné, čo určite nezostane len na „papieri“ a dvojica interpretov pripraví pre fanúšikov úžasný zážitok.

 

Korben Dallas má na svojom konte 4 albumy a od roku 2010 len potvrdzuje, že hudba v rodnom jazyku je stále krásna, len ju treba vedieť podať. Kapela je živým dôkazom, ako sa dá hudba robiť od srdca pre ľudí a že tí si potom na oplátku nájdu cestu ku kapele bez potreby väčšieho medializovania. Album Karnevalová vrana bol obrovským prekvapením na scéne, priniesol skvelé chvíle s každou piesňou, no vynikli najmä OtecBeh alebo Bolo nebolo a pokojne ho môžeme označiť ako prelomový. Banská Bystrica sa pýši upokojujúcou a krásnou skladbu Za Sklom, ako aj zvláštnym spojením (v pozitívnom svetle) kapely s Janou Kirschner v skladbe s názvom Spolu. Zatiaľ posledný album Kam Ideme sa nesie celý v symfonickom duchu a piesne doslova unesú do inej dimenzie. Spojenie s Anetou Langerovou v piesni Sen je jedným slovom dokonalé.

 

V zložení Juraj Benetin (spev/gitara), Lukáš Fila (basgitara), Ozo Guttler (bicie) a snáď aj Ľubo Petruška (gitara) začnú českú časť turné práve v Brne, odkiaľ sa presunú na dvojdňovú návštevu Prahy, kde svoju koncertnú púť nateraz aj ukončia.

Brno ako študentské mesto nielen Čechov, ale aj Slovákov, vytvorí tunajším kapelám vždy prvotriednu atmosféru. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že koncert bude stáť za to a určite na ňom nebudem chýbať. Ako si na tom ty? Búšia v tebe pokušenia ísť? Tak Rob čo ti hovorím, sprav to hneď bez rečí, za pár dní nech vidím Beh do Flédy a pozbieraj Trofeje svoje aj kapely! Či si Otec, či Zlatý jeleň, nezostaň Za sklom a Pochybnosti na skutočnosť premeň.

 

Udalosť na Facebooku

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *