Koniec mája v znamení Arch Enemy a Powerwolf!

Posledný májový týždeň prinesie na Slovensko koncerty dvoch výborných metalových kapiel – Arch Enemy a Powerwolf.

Švédska skupina Arch Enemy, na čele ktorej stojí nová speváčka Alissa White Gluz (ex-The Agonist), vystúpi v utorok 27. mája v Bratislave. Metal „odpodlahy“ predstaví zostava zložená z hráčov mnohých slávnych skupín.

Členovia Arch Enemy pôsobia alebo pôsobili v Carcass, Mercyful Fate, Carnage, Armageddon či Spiritual Beggars. Na svojom konte má Arch Enemy 9 štúdiových albumov, jedno live CD, dve DVD a tri EP nahrávky. Medzi ich najväčšie hity patria We Will Rise, Nemesis či My Apocalypse.

Vstupenky na koncert dostanete za 24 eur v sieti Ticketportal.

Tým ale nekončíme. Veľa energie príde aj z Nemecka, konkrétne v podobe metalových Powerwolf. Tí prídu do Bratislavy iba pár dní po Arch Enemy – už v piatok 30. mája sa ukážu v klube MMC. Hrdí reprezentanti power metalu ponúknu priestor na pódiu aj špeciálnemu hosťovi zo Slovenska – meno skupiny však bude prekvapením. Vstupenky stoja 23 eur a takisto ich kúpite v sieti Ticketportal.

Päťčlenná partia Powerwolf vznikla v roku 2003 v nemeckom meste Saarbrücken. Preslávila sa nielen temnými témami pretavenými do hudobných nápadov, ale aj originálnou vizuálnou šou. Frontman Attila Dorn, absolvent operného spevu na hudobnej akadémii v Bukurešti, vystupuje s charakteristicky pomaľovanou tvárou a pri koncertoch využíva množstvo rekvizít a kulís. 

Koniec mája v znamení Arch Enemy a Powerwolf!

Powerwolf čerpajú námety na svoje temné témy z pradávnych príbehov o vampíroch a vlkodlakoch, ale aj z mýtov a legiend z regiónu Transylvánie. Powerwolf majú na konte 5 radových albumov a jednu live nahrávku.

Viac info o oboch podujatiach nájdete na www.facebook.com/octopuspromotion

Malé prekvapenie

Pre čitateľov, ktorí dočítali tento článok dokonca, sme pripravili prekvapenie v podobe pozadia na plochu vo vysokej kvalite – Arch Enemy Wallpaper.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *