Koniec leta bude v znamení koncertu Thirty Seconds To Mars v Bratislave

Už 20 rokov bavia svojou hudbou celý svet. Rocková kapela THIRTY SECONDS TO MARS mieri na Slovensko. Koniec leta sa ponesie v znamení tejto skvelej skupiny. Ich koncert môžete zažiť v piatok 31. augusta na Zimnom štadióne O. Nepelu v Bratislave.

 

Kapela, ktorej živé vystúpenia sú považované za jedny z najlepších na svete. Thirty Seconds To Mars vznikli v roku 1998 v Kalifornii. Jej členmi sú Jared a Shannon Leto s Tomom Miličevićom. Hoci Jared v súvislosti s kapelou nespomína svoju hereckú kariéru, nemožno ju opomenúť, je totiž držiteľom Oscara. Získal ho v roku 2014 za vedľajšiu rolu vo filme Dallas Buyers Club. O dva roky neskôr zožal úspech v role Jokera vo filme Jednotka samovrahov.

 

Hoci Jared je mimoriadne obľúbený a obsadzovaný herec, keď ide o Thirty Seconds To Mars, filmová kariéra ide bokom. A darí sa aj kapele! Už ich debutový album zaznamenal v roku 2002 veľký úspech. Svetová sláva prišla v roku 2005 s vydaním druhého štúdiového albumu s názvom A Beautiful Lie. Album This Is War, ktorý vyšiel o päť rokov neskôr, znamenal dramatickú zmenu štýlu, kapela sa začala pohrávať s experimentálnou hudbou. V roku 2013 vyšiel album Love, Lust, Faith And Dreams a kritici ho opäť hodnotili veľmi pozitívne. Kapela predala celosvetovo vyše 15 miliónov nosičov.

 

Thirty Seconds To Mars pravidelne vypredávajú koncerty a lákajú návštevníkov na festivaly po celom svete. Kapela je obľúbená pre svoje energické živé vystúpenia aj pre odvážny mix rôznych žánrov. Hudobní kritici ich prirovnávajú k Floydom, The Cure, ale aj U2. Okrem mnohých hudobných ocenení získali aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov za najdlhšie trvajúcu koncertnú šnúru, keď počas dvoch rokov odohrali 309 koncertov. Počas tohto obdobia vystúpili v 60 krajinách na šiestich kontinentoch. A opäť zavítajú aj na Slovensko. Vstupenky budú v predpredaji od 2. februára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *