Koniec ďalšej legendy

Po smrti Lemmyho sme stratili Mötorhead, len krátko po nich ohlásili koniec Mötley Crüe a teraz… Teraz ho hlásia MANOWAR. ,,Pustíme sa do Poslednej Bitky tak, ako sme to robili celú našu kariéru: Dáme VŠETKO našim fanúšikom! Víťazstvo je naše, ale sláva patrí légii našich fanúšikov,“ povedal Joey DeMaio, čím potvrdil fakt, že budúcoročné turné Final Battle bude skutočné posledné.

 

Jedenásť štúdiových albumov, z toho dva prevydané v novších verziách. Jeden DeMaiov Zlatý Boh z roku 2012, mnohé turné a milióny fanúšikov po celom svete. Hotové metalové impérium. A po takmer štyroch dekádach na scéne, kedy si vybudovali veľké meno, prišiel deň, v ktorý si každý Manowarrior oblečie tričko Manowar, aby naposledy vzdal hold legende poriadnym headbangom pod pódiom.

 

Všetko raz musí skončiť, aj to dobré. A tak po takmer štyridsiatich rokoch na pódiách končia pôsobenie i Manowar. Hoci by bolo skvelé dozvedieť sa, že zvesti o konci ďalších velikánov sú nepravdivé, žiaľ, opak je pravdou. Adams, DeMaio, Hamzik a Logan už stihli odchod do dôchodku ohlásiť aj na oficiálnej stránke správou pre všetkých Manobojovníkov: ,,The Gods And Kings Tour bolo zlomovým momentom našej kariéry. Pódium, hudba, video a vy, naši fanúšikovia, ste boli skvelí! Po takom výbornom turné bolo jasné, že nabudúce musíme byť ešte väčší a zájsť za hranice všetkého, čo sme kedy urobili; niečo, čo naplní sny každého Manobojovníka. Potom to bude záverečný moment, kedy povieme: Ďakujeme vám a lúčime sa! Posledná Bitka začne v Nemecku a zavedie nás do celého sveta, aby sme povedali zbohom všetkým z vás. 

Ak poznáte metal,
poznáte MANOWAR.
Ak poznáte MANOWAR,
poznáte metal!

Tí, čo sa k nám pripoja na turné, budú mať večné spomienky; budú svedkami kapely, ktorá venovala krv, srdcia, duše a každý moment kariéry skutočnému heavy metalu. Vyzývame všetkých Manobojovníkov, aby sa pripravili a pripojili sa k nám v Poslednej Bitke!“

 

Zatiaľ je oficiálne vyhlásených deväť koncertov v Nemecku od novembra do decembra 2017. Čoskoro však určite pribudnú ďalšie i v iných krajinách. Každý z nich by mal trvať viac ako dve hodiny a jeho obsahom by mal byť prierez celou kariérou Manowar. Nezostáva povedať iné ako – Manobojovníci, do boja! Nech je to bitka, na ktorú sa nikdy nezabudne!


Použité zdroje:
manowar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *