Koniec Black Sabbath bude v kinách na konci septembra

Posledné slovo najúspešnejšej metalovej kapely všetkých čias zaznie v kinách na celom svete už vo štvrtok, 28. septembra. A slovenské kiná CINEMAX pri tom nebudú chýbať. V tento deň budú o 20:30 kinosály CINEMAX v Banskej Bystrici, Bratislave, Dunajskej Strede, Košiciach, Nitre, Poprade, Prešove, Skalici, Trenčíne, Trnave a Žiline patriť fanúšikom tejto legendárnej kapely.

 

Kapela BLACK SABBATH sa tento rok vo februári rozlúčila so svojimi fanúšikmi dvoma monštruóznymi koncertami vo svojom domovskom Birminghame. Vznikol z nich koncertný film s lakonickým názvom The End Of The End a tak ako každé „zbohom“ je doslova nabitý emóciami. Počas vystúpení završujúcimi takmer 50-ročnú éru otcov heavy metalu zazneli najslávnejšie hity ako Iron Man, Paranoid či protivojnová skladba War Pigs v podaní pôvodného zloženia kapely vrátane Ozzyho Osbournea, gitaristu Tonyho Iommiho a basáka Terrenca „Geezera“ Butlera.

 

Heavymetaloví klasici odohrali počas pol storočia dlhej kariéry viac ako 80 koncertných šnúr, ktoré videlo viac než milión fanúšikov na celom svete. Skladby, ktoré zazneli na derniérovom pódiu, vo filme doplnia exkluzívne zákulisné zábery a osobné rozhovory, v ktorých kapela spomína na desaťročia spoločného pôsobenia. Kamera navštívi aj nahrávacie štúdio, v ktorom si rockeri strihnú staré skladby, ktoré nikdy nezazneli pred živým publikom. Film ako ´labutiu pieseň´ najväčšej heavymetalovej kapely všetkých čias nakrútil Dick Carruthers, ostrieľaný režisér množstva veľkých hudobných snímok.


Použité zdroje:
Barbora Menzl Drobná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *